Producenci

Ekologiczna Szczoteczka do zębów dla dzieci

Higiena jest podstawową czynnością, która pomaga w zachowaniu zdrowego trybu życia. Jednym z najważniejszych i codziennych obowiązkowych nawyków powinno być czyszczenie zębówOdpowiednia higiena jamy ustnej pomoże w zachowaniu zdrowego i lśniącego uśmiechu oraz świeżego oddechu.

/newline/

Niestety, jak pokazują oficjalne statystyki wiele osób nie potrafi odpowiednio zadbać o swoje zęby. Nauka pozytywnych nawyków od najmłodszych lat jest więc idealnym rozwiązaniem, które pomoże uniknąć pojawienia się w przyszłości niemiłych konsekwencji, jakie powodować może niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Szczotkowanie zębów.

Szczotkowanie zębów jest najprostszym, a zarazem jednym z najskuteczniejszych sposobów na na zapewnienie zębom zdrowego i lśniącego wyglądu. Brak ich regularnego oczyszczania może doprowadzić do utworzenia się próchnicy, a w konsekwencji do utraty uzębienia. Odpowiednie szczotkowanie pozwala usunąć zalegającą płytkę nazębną, co przyczyni się do zachowania prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej. Na rynku istnieje wiele rodzajów szczoteczek do zębów. Najlepsze efekty szczotkowania zależą w dużej mierze od odpowiednio dobranej szczoteczki. Obecnie największą popularnością cieszą się te, które wykonane są z naturalnych i ekologicznych materiałów.

Szczoteczka do zębów dla dzieci - nauka nawyków od najmłodszych lat.

Moment pojawienia się pierwszych ząbków mlecznych u dziecka jest chwilą, w której należy zadbać o kompleksową ochronę jamy ustnej. Jest to chwila, w której szczoteczki do zębów po raz pierwszy znajdują swoje zastosowanie w codziennej higienie jamy ustnej. Proces mycia zębów powinien obejmować wszystkie powierzchnie zęba i należy go powtarzać dwa razy dziennie. Zaleca się również wręczenie dziecku do ręki szczoteczki, aby w formie zabawy przyzwyczajało się do szczotkowaniaNajlepsze zastosowanie znajdzie tutaj eko szczoteczka wykonana z naturalnych materiałów, charakteryzująca się szeroką rączką i małą główką z miękkim włosiem. Z biegiem czasu szczotkowanie powinno zostać wydłużone do około 2-3 minut i odbywać się po każdym posiłku. Najważniejsze jest jednak, aby mycie zębów odbywało się obowiązkowo po każdym śniadaniu oraz przed snem.

Bio szczoteczka do zębów dla dzieci.

W czasach obecnych ekologia stała się bardzo ważnym elementem życia wielu osób. Ekologiczne produkty znajdują również zastosowanie podczas codziennej higieny jamy ustnej. W trosce o zdrowie, świadomy niekorzystnego oddziaływania szkodliwych związków chemicznych zawartych w tradycyjny szczoteczkach do zębów rodzic bardzo często wybiera dla swojego dziecka naturalne szczoteczki wykonane z eko materiałów. Również i negatywne oddziaływanie plastiku na środowisko wpływa na to, iż naturalne szczoteczki do zębów dla dzieci cieszą się dużą popularnością Wiodącym obecnie materiałem, z którego tworzone są eko szczoteczki do zębów dla dzieci jest drzewo bambusowe. Przez wielu ludzi to właśnie bambus został uznany za materiał przyszłości.

Szczoteczka do zębów dla dzieci wykonana z drzewa bambusowego to idealna alternatywa dla tradycyjnych plastikowych szczoteczek. Należy pamiętać, aby szczotkowanie zębów było efektywne szczoteczki muszą być regularnie wymieniane. W przypadku plastikowych szczoteczek ich regularne wymienianie jest działaniem nieekologicznym. Produkcja bambusowych szczoteczek do zębów ma bardzo dobry wpływ na środowisko. Decydując się na ich zakup w zdecydowanym stopniu ogranicza się konsumpcję szkodliwego plastiku. Bambus jest najszybciej rosnącą roślina na świecie. Z tego względu jest on jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji ekologicznych przedmiotów w tym szczoteczek do zębów dla dzieci. Ponadto plantacja bambusów nie wymaga pestycydów ani dodatkowego nawożenia. Bambus jest materiałem twardym i bardzo wytrzymałym. Wykonane z niego przedmioty charakteryzują się więc wysoką trwałością i solidnością. Kolejną zaletą drzewa bambusowego, która sprawia ze wytwarzane z niego eko szczoteczki używane są do codziennej higieny jamy ustnej dzieci jest naturalny i własny środek antybakteryjny tej rośliny. Podczas kontaktu szczoteczki bambusowej ze śliną wydzielany jest wspomniany środek, który pomaga redukować bakterie obecne w jamie ustnej.

Należy pamiętać że dobór odpowiednich przyborów do higieny jamy ustnej powinien być zindywidualizowany. Sklep internetowy bionaura.pl dzięki bogatej ofercie ekologicznych produktów pozwoli wybrać odpowiednią szczoteczkę dla każdego dziecka.

Szczoteczka do zębów dla dzieci - Sklep internetowy bionaura.pl

Sklep internetowy bionaura.pl może pochwalić się szeroką gamą wykonanych z naturalnych i egologicznych materiałów produktów kosmetyków oraz środków czystości. W asortymencie sklepu znaleźć można przede wszystkim eko szczoteczki do zębów dla dzieci wyprodukowane przez wiodące firmy zajmujące się wytwarzaniem naturalnych produktów niezbędnych do utrzymania prawidłowej codziennej higieny jamy ustnej.

Ekologiczna szczoteczka do zębów dla dzieci firmy Georganics.

Georganics to znana naturalna i wolna od tworzyw sztucznych firma, której głównym zadaniem jest tworzenie ekologicznych środków do pielęgnacji jamy ustnej. Asortyment produktów marki jest w 100% pozbawiony tworzyw sztucznych i jest przyjazny dla środowiska. Zdaniem firmy naturalne związki zawarte między innymi w drzewie bambusowym mogą z powodzeniem zastąpić chemiczne środki, jakie używane są do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł. Dodatkowo stosowanie naturalnych składników z czystych, organicznych źródeł jest bezpieczne dla wszystkich - zarówno dla ludzi jak i środowiska.

  • Ekologiczna szczoteczka do zębów dla dzieci Georganics została w 100% wykonana z drzewa bambusowego. Zapewnia on naturalną antypoślizgową powierzchnię rączki. Główka wykonana została z miękkiego włosia z nylonu niezawierającego BPA. Należy ja wymieniać co 3 miesiące.

Naturalna szczoteczka do zębów dla dzieci Hydrophil.

Działalność firmy Hydrophil ukierunkowana jest na wytwarzanie produktów do higieny jamy ustnej wyłącznie z biodegradowalnych materiałów. Wykorzystywane do produkcji eko szczoteczek do zębów dla dzieci włosie wykonane jest tylko i wyłącznie z odnawialnych surowców. Włosie z bio nylonu wytworzone z oleju rycynowego jest wolne od oleju mineralnego. Rączka  BAMBUS MOSO wykorzystana w szczoteczkach marki Hydrophil jest w pełni wykonana w biodegradowalnego bambusa.

  • Naturalna wegańska szczoteczka do zębów dla dzieci Hydrophil wykonana z Biodegradowalnego bambusa znajdująca się w ofercie sklepu bionaura.pl została wyposażona w miękkie włosie wolne od BPA. Rączka wykonana jest z naturalnego drzewa bambusowego. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i niebieskiej

Naturalna wegańska szczoteczka do zębów dla dzieci firmy Zuzii.

Zuzii to marka, która oferuje produkty wykonane w 100% z drzewa bambusowego. Środki do higieny jamy ustnej firmy Zuzii produkowane są w Chinach. To właśnie tam drzewo bambusowe rośnie w swoim naturalnym środowisku, gdzie panują warunki do optymalnego jego wzrostuDzięki braku konieczność tworzenia sztucznych plantacji bambusa w innych rejonach świata, wprowadzenie na rynek produktów firmy Zuzii jest znacznie przyjaźniejsze dla środowiska. 

  • Dostępne w ofercie sklepu internetowego bionaura.pl naturalne wegańskie szczoteczki do zębów dla dzieci firmy Zuzii cechują się miękkim włosiem typu BPA FREE. Rączka szczoteczki w całości wykonana jest z bambusa. Dodatkowo szczoteczki do zębów dla dzieci Zuzii to produkt antybakteryjny (wpływ mają na to zawarte w bambusie naturalne związki, które podczas kontaktu ze śliną zwalczają bakterie zalegające w jamie ustnej) oraz wolny od chlory.Najlepsze właściwości szczoteczka zachowuje, gdy przechowywana jest w otwartym pojemniku w suchym miejscu. Dzięki naturalnym materiałom jakie zostały użyte do wyprodukowania szczoteczki, po jej zużyciu można wyrzucić ją do kompostownika lub do bio odpadów. Szczoteczkę marki Zuzzi należy wymieniać co 3 miesiące. Sklep bionaura.pl oferuje szczoteczki do zębów dla dzieci Zuzii w dwóch wariantach kolorystycznych: brązowym oraz beżowym.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl