Producenci

Naturalna pasta do zębów dla dzieci

Codzienna higiena stanowi bardzo ważną część życia, której już nawet małe dzieci uczą się by praktykować ją codziennie. Dotyczy to również higieny jamy ustnej, która jest równie ważna co dbanie o higienę całego ciała. W tym celu konieczne jest znalezienie wysokiej jakości pasty do zębów oraz szczoteczki. Warto zatem wiedzieć czym charakteryzuje się dobra pasta do zębów dla dzieci, i jakie składniki powinna zawierać by być skuteczną.

/newline/

Czym jest pasta bio do zębów dla dzieci?

Pasta do zębów dla dzieci w pewny stopniu różni się od tej przeznaczonej dla osób dorosłych. Stanowi ona jeden z najważniejszych produktów leczniczych oraz higienicznych dla dzieci, dlatego powinna mieć jak najwyższą jakość składników. W pierwszej kolejności chcąc kupić pastę do zębów dla dziecka należy zwrócić uwagę czy jest to pasta do zębów przeznaczona dla niemowlęcia, dziecka w wieku przedszkolnym czy też dziecka w wieku szkolnym. Każda pasta dla dzieci przeznaczona jest dla określonej grupy wiekowej, dlatego też należy na to zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pasty. 

Co więcej, przy wyborze pasty należy również zwrócić uwagę na skład danej pasty. Bez względu na przedział wiekowy, dla którego przeznaczona jest dana pasta do zębów powinna ona zawierać jak najlepsze składniki (najlepiej pochodzenia naturalnego i roślinnego). Nie powinna ona zawierać w zbyt dużych ilościach substancji konserwujących, sztucznych barwników, czy też wybielaczy. Najlepsze w tym wypadku mogą okazać się naturalne ekstrakty z mięty, ksylitol, olej kokosowy czy też sok z aloesu. Te składniki odpowiadają a usuwanie płytki bakteryjnej, oraz są łagodne dla szkliwa. Jednocześnie sprawiają, iż dziecko ma świeży zapach oraz smakują dzieciom, dzięki czemu mycie zębów staje się przyjemne. 

Cechy dobrej pasty do zębów dla dzieci

W celu określenia danej pasty bio do zębów dla dzieci jako dobrej musi ona spełniać szereg określonych cech. Można do nich zaliczyć m.in:

  • skuteczne oczyszczanie płytki nazębnej - dobrej jakości pasta powinna oczyszczać płytkę nazębną np. z bakterii, które są odpowiedzialne za wiele rodzajów chorób zębów i dziąseł np. próchnicę;
  • wzmocnienie szkliwa zębów - jest to druga cecha, jaką powinna posiadać pasta do zębów dla dzieci. Z reguły szkliwo zębów u dzieci (zwłaszcza małych) nie jest na tyle odporne oraz mocne jak szkliwo zębów u osób dorosłych.
  • hamowanie rozwoju bakterii - są one odpowiedzialne za wiele chorób oraz wypadanie zębów i uszkodzenia dziąseł. Dlatego też dobrej jakości pasta bio powinna zahamować ich rozwój na tyle na ile jest to możliwe;
  • łagodzenie stanu zapalnego dziąseł - mowa tutaj o ogólnym wsparciu dziąseł w przeciwdziałaniu procesu niszczenia i uszkadzania dziąseł przez bakterie;
  • ochrona dziąseł przed różnego rodzaju niekorzystnymi substancjami - mowa tutaj z kolei o związkach zawartych w pokarmach np. kwasów zawartych w owocach, które mogą podrażniać i niszczyć szkliwo;
  • ochrona przed rozwojem kamienia nazębnego - jest on odpowiedzialny za wiele chorób zębów oraz dziąseł, dlatego też ważne jest, by pasta dla dzieci mogła chronić delikatne zęby dziecka przez rozwojem kamienia nazębnego;
  • przyjemny oraz orzeźwiający zapach oraz smak - oprócz jak najlepszych właściwości ochronnych pasty do zębów dla dzieci powinny mieć przyjemny zapach oraz smak. Dzięki temu mycie zębów może łatwiej wejść w nawyk i nie będzie przymusem dla dzieci.

Spełniając powyższe cechy każda pasta, która zawiera wysokiej jakości składniki chroniące przed próchnicą czy kamieniem będzie najlepszym wyborem. Co więcej warto zadbać o to, by pasta miała przyjemny zapach oraz smak, dzięki czemu mycie zębów przez dzieci będzie przyjemnością a nie koniecznością.

Jaka jest różnica w pastach do zębów dla dzieci?

Podstawową różnicą w pastach dla dzieci jest to, dla jakiego przedziału wiekowego jest ona przeznaczona. Inny skład oraz właściwości będą miały pasty do zębów dla niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci w wieku szkolnym i nastolatków. Na podstawie badań przeprowadzonych na pastach do zębów można wyróżnić trzy główne grupy past do zębów dla dzieci. Zaliczają się do nich pasty do zębów dla niemowląt tj. do 1 roku życia, pasty do zębów dla małych dzieci tj. pomiędzy 2 a 6 rokiem życia oraz pasty do zębów dla dzieci i młodzieży tj. dla dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia.

Pasta do zębów dla niemowląt

Pierwszym etapem, który powinien dotyczyć praktycznie każdego rodzica dbającego o czystość jamy ustnej swojego niemowlęcia jest zadbanie o jej czystość w specjalny sposób. Na samym początku aby oswoić dziecko z czyszczeniem jamy ustnej i oczyszczanie zębów z resztek mleka najlepszym rozwiązaniem jest przecieranie dziąseł płatkiem kosmetycznym nawilżonym wodą lub rumiankiem. Innym sposobem jest oczywiście zastosowanie pasty do zębów u dzieci już po 6 miesiącu życia.

Przede wszystkim należy pamiętać aby naturalna pasta do zębów dla niemowląt miała jak najkrótszy okres przydatności do spożycia. Jest to spowodowane faktem, iż dzieci bardzo szybko rosną zwłaszcza niemowlę i po kilku miesiącach pasta może przestać się nadawać do użycia. Co więcej niemowlę nie jest przyzwyczajone do pasty do zębów, przez co często ją wypluwa. Dlatego też pasta do zębów powinna mieć jak najkrótszy i możliwie jak najbardziej naturalny skład. W składzie takie pasty nie powinny się znajdować nawet w znikomej ilości sztuczne barwniki, cukry czy też konserwanty. Jeśli dziecko połknęłoby taką pastę, mogłoby to mieć negatywne konsekwencje dla jego zdrowia.

Pasta do zębów dla dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku przedszkolnym już samodzielnie potrafią zadbać o higienę swojej jamy ustnej. Dzięki temu mogą używać szczoteczki oraz innego rodzaju naturalnej pasty do zębów dla dzieci. Co więcej w tym wieku pojawiają się oraz wypadają zęby mleczne dziecka, a także zaczynają pojawiać się zęby stałe. Dlatego tak ważne jest dbanie o zęby i dziąsła używając odpowiedniej pasty do zębów.

Istotne jest aby pasta do zębów dla dzieci w wieku przedszkolnym nie zawierała fluoru, a jako jego zastępnik zawierała ksylitol. Ksylitol to po prostu rodzaj cukru, który hamuje rozwój bakterii oraz próchnicy w dziąsłach dzieci. Dodatkowo dobrze jest kupić pastę do zębów, która zawiera ekstrakt z mięty wraz z ekstraktem z arbuza. Takie połączenie skutecznie niszczy bakterie na zębach i dziąsłach zapobiegając próchnicy czy też osadzaniu się kamienia na zębach. Ponadto, takie połączenie skutecznie przygotowuje malucha do używania pasty do zębów dla dzieci oraz młodzieży do 16 roku życia.

Pasta do zębów dla dzieci i młodzieży

Jest to ostatni rodzaj naturalnej pastydo zębów dla dzieci  jaki można znaleźć w sklepach, po którym występuje już tylko tradycyjna pasta dla dorosłych. Jest ona przeznaczona dla osób pomiędzy 7 a 16 rokiem życia. Jej cechą szczególną jest fakt, iż może ona być stosowana jako zamiennik pasty dla dorosłych, gdyż zawiera podobne składniki, które chronią już zęby stałe u młodej osoby. 

Taki rodzaj pasty powinien zawierać przede wszystkim związki fluoru. Chronią one zęby przed próchnicą, osadzaniem się kamienia i zapobiegają w ten sposób wypadaniu zębów. Dodatkowo zawierają one naturalne składniki takie jak wyciąg z aloesu, olej kokosowy, czy też wyciąg z mięty. Mają one działanie silnie niszczące bakterie, oraz kamień. Dodatkowo zapobiegają one dalszemu rozwijaniu się bakterii oraz osadzaniu się kamienia, przez co mogą być używane zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. 

Pasta do zębów - sklep internetowy bionaura.pl

Chcąc znaleźć odpowiednią i naturalną pastę do zębów dla swojego dziecka warto jest skorzystać z oferty sklepu internetowego bionaura.pl. Można tam znaleźć szeroką gamę pasty do zębów dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu nie ma żadnych ograniczeń. Pasty do zębów zawierają wyłącznie naturalne składniki, które chronią zęby przed próchnicą, nawilżają jamę ustną dziecka, niszczą bakterie czy też kamień osadzający się na zębach i niszczący szkliwo. Dodatkowo można tam znaleźć pasty, które smakują jak owoce egzotyczne czy też guma do żucia. 

Dzięki temu każdy rodzic może znaleźć idealną pastę do zębów dla dziecka. Będą one chroniły zęby dzieci, a co więcej nie sprawiają one dyskomfortu wśród dzieci jeżeli chodzi o smak oraz zapach i są sprzedawane w atrakcyjnych cenach.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl