Producenci

Najlepsza naturalna pasta do zębów

Utrzymanie higieny jamy ustnej to bardzo ważny element codziennej toalety, którego nie powinno się zaniedbywać. Używanie wysokiej jakości past do zębów może przyczynić się do poprawy stanu uzębienia, a nawet zapobiegać chorobom przyzębia. Dobra pasta do zębów powinna zawierać jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego, co może przyczynić się do wzmocnienia, ale też wybielenia zębów. 

/newline/

Najlepsza pasta do zębów - jak ją wybrać? 

Przy wyborze najlepszej pasty do zębów warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi oczekiwaniami wobec produktu. Dzięki dobrej paście do zębów można pozbyć się wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak np. nadwrażliwość na zimne lub ciepłe pokarmy i napoje. Wiele osób, które lubią kawę, bądź palą papierosy zmaga się ze wstydliwą zmianą koloru szkliwa. Tą przypadłość również można zwalczyć za pomocą pasty do zębów. Warto jednak wiedzieć, jakie składniki powinien zawierać produkt, żeby zadziałał na poszczególne problemy z uzębieniem. Najlepszym wyborem może być naturalna pasta do zębów, w której składzie znajduje się jak najwięcej ekologicznych komponentów. Skład ekologicznych past może bazować na roślinach, takich jak np. jeżówka, czy aloes. Bardzo dobrym działaniem wykazują się także pasty z dodatkiem propolisu oraz szałwii. Ciekawym rozwiązaniem może być też zakup produktu, który ma w swoim składzie aktywny węgiel drzewny. Ten rodzaj pasty charakteryzuje się bardzo silnym działaniem wybielającym. Wiele osób wybiera także inne pasty bio, które zawierają np. ekstrakt z zielonej herbaty. Najlepsza naturalna pasta do zębów to ta, która potrafi nie tylko wybielać zęby, ale także łagodzić ewentualne stany zapalne, czy też inne dolegliwości.

Dobra pasta do zębów - jakich składników nie powinna zawierać?

Istnieje wiele składników, które zawarte w paście mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zęby oraz dziąsła. Poniższa lista przedstawia tylko niektóre z substancji, których nie powinna zawierać dobra pasta do zębów. 

  1. Triclosan -  składnik występujący w wielu pastach, jako środek antybakteryjny. Może on mieć bardzo niekorzystny wpływ na układ hormonalny człowieka, a nawet powodować choroby nowotworowe. 
  2. Parabeny - w pastach pełnią rolę konserwantów, które podobnie jak Triclosanmają zły wpływ na gospodarkę hormonalną w organizmie. 
  3. Sodium Lauryl Sulfate(SLS)- dodawany do wielu kosmetyków, między innymi past do zębów. Dodatek SLS ma sprawić, że produkt lepiej się pieni, niestety, ale przy tym jest także szkodliwy dla zdrowia. Może powodować podrażnienia, a nawet doprowadzić do powstania ubytków w błonie śluzowej jamy ustnej.
  4. PEG-i - to bardzo szkodliwe substancje, do produkcji których używa się tlenku etylenu. Tlenek etylenu to bardzo szkodliwy gaz, stąd też lepiej unikać produktów, które mogą być zawierać jego śladowe ilości. 
  5. Hydroxypropyl Methylcellulose - dobra pasta do zębów nie powinna zawierać ani grama tego składnika. Jest on bowiem wykorzystywany do produkcji niektórych środków przeczyszczających. 
  6. Sodium Hydroxide - substancja wykazująca się bardzo silnym działaniem podrażniającym, stąd też zawarta w paście może mieć negatywny wpływ na błonę śluzową jamy ustnej. 
  7. Cukier - żadna dobra pasta do zębów nie powinna zawierać cukru. Ma on bardzo niekorzystny wpływ na szkliwo i powoduje próchnicę. Ułatwia też rozwój bakterii. 

Dobre pasty do zębów nie powinny zawierać żadnego z wyżej wymienionych składników oraz innych substancji takich, jak np. glikol propylenowy, czy aluminium. Najlepiej wybierać naturalne pasty ekologiczne, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji mających niekorzystny wpływ na stan jamy ustnej. 

Naturalna pasta do zębów - czy chroni przed próchnicą?

Mimo, że wiele naturalnych past do zębów nie zwiera fluoru, to świetnie radzi sobie z ochroną uzębienia przed próchnicą. Dobór odpowiednich komponentów ziołowych z reguły wystarcza do zabicia bakterii paciorkowca, które są najczęstszą przyczyną próchnicy. Ekologiczne pasty do zębów rzadko kiedy zawierają cukier, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Naturalne składniki, takie jak np. wyciągi z ziół mają dobry wpływ nie tylko na stan zębów, ale też na dziąsła i całą błonę śluzową jamy ustnej. Przykładowo wyciąg z szałwii lub mięty może sprzyjać łagodzeniu stanów zapalnych, a nawet schorzeń takich jak afty.  

Dobra pasta do zębów - czy bez fluoru jest bezpieczna? 

Fluor to składnik, który od lat budzi spore kontrowersje. Wiele osób jest zdania, że dobra pasta powinna go zawierać. Nie jest to jednak do końca jasne, gdyż pojawia się sporo przesłanek, które mogą świadczyć o tym, że jest on szkodliwy. Fluor w zbyt dużym stężeniu może powodować podrażnienia, a nawet choroby onkologiczne. Jeżeli mamy więc wybór to możemy śmiało zdecydować się na używanie produktów, które go nie zawierają. Istnieje wiele naturalnych past do zębów, które nie mają w składzie fluoru, a wykazują bardzo dobry wpływ zarówno na uzębienie, jak i na całą jamę ustną. Fluor z powodzeniem można zastąpić innymi składnikami, które równie dobrze jak on radzą sobie z bakteriami. 

Jakie składniki powinna zawierać najlepsza pasta do zębów?

Najlepsze naturalne pasty do zębów powinny zawierać składniki, które wykazują działanie antybakteryjne, a co za tym idzie przeciwpróchnicze. Dobra pasta musi też odświeżać oddech i pomagać w  likwidowaniu nadmiaru kamienia nazębnego. Ekologiczne pasty do zębów często mają w swoim składzie komponenty takie, jak np. uwodniona krzemionka. Krzemionka pochodzi z piasku, dzięki czemu wykazuje właściwości ścierające i w naturalny sposób nie tylko czyści, ale także poleruje zęby. Naturalne pasty do zębów często zawierają ekstrakt z cytryny, który ma naturalne właściwości wybielające i odświeżające. Dobra pasta powinna zawierać także białą glinkę, która działa antybakteryjnie i chroni szkliwo. Bardzo dobrym działaniem wykazuje się także zielona glinka, która jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z nieprzyjemnym zapachem z ust. Podobne właściwości posiada wyciąg z zielonej herbaty, który również działa antyseptycznie, a ponadto odświeżająco. 

Naturalna pasta do zębów - sposób na paradontozę? 

Paradontoza to nieprzyjemna i bolesna choroba przyzębia, na którą cierpi spora ilość osób. Jej przyczyną jest najczęściej nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Taka higiena nie polega  jednak tylko i wyłącznie na zbyt rzadkim czyszczeniu zębów, ale także nie używaniu do tego nieodpowiednich preparatów. Mimo, że paradontoza wymaga leczenia pod okiem specjalisty-stomatologa, to proces leczniczy można wesprzeć przez stosowanie naturalnych past do zębów, które nie powodują podrażnień. Najlepsza naturalna pasta do zębów na paradontozę powinna zawierać w swoim składzie aloes. Ta roślina posiada nieprawdopodobnie silnie właściwości przeciwzapalne i łagodzące, dzięki czemu może mieć dobry wpływ na obolałe i często krwawiące dziąsła. Ponadto aloes działa bakteriobójczo i zapobiega infekcjom jamy ustnej. Należy jednak pamiętać, że paradontoza to poważne schorzenie i nigdy nie należy go leczyć wyłącznie na własną rękę. Niezależnie od stanu zaawansowania choroby dobrze jest zakupić sobie szczoteczkę z miękkim włosiem i naturalną pastę, która może nas tylko wspomóc. W leczeniu paradontozy można się także wesprzeć naturalnymi płynami do płukania jamy ustnej, np. takimi które zawierają w składzie ekstrakt miętowy lub kokosowy. 

Sklep internetowy bionaura.pl -  miejsce pełne naturalnych produktów 

Sklep internetowy bionaura.pl oferuje swoim klientom dostęp do szerokiej gamy kosmetyków naturalnych. Sklep charakteryzuje się sprzedażą najwyższej jakości produktów, które potrafią zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Bionaura.pl daje konsumentom możliwość zakupu naturalnych i ekologicznych produktów do pielęgnacji włosów oraz całego ciała. W ofercie sklepu znajduje się także szereg różnorodnych środków czystości, takich jak np. olejki eteryczne, czy naturalne mydła. Sklep oferuje nawet możliwość zakupu ekologicznych worków na śmieci oraz wielorazowych słomek do napojów, co jest bardzo istotne w dobie wzmożonego dbania o środowisko.  

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl