Producenci

Mydło naturalne - mydło ekologiczne

Naturalne mydło, to produkt kosmetyczny, który znacznie ułatwia codzienną pielęgnację i dbanie o higienę skóry naszego ciała. Dzięki prostym i całkowicie naturalnym składnikom dobrego naturalnego mydła możemy cieszyć się czystą skórą bez obaw o podrażnienie czy wysypki, związane z alergiami, na które nasza skóra jest coraz częściej narażana.

/newline/

Główną zaletą  mydeł ekologicznych jest ich skład, w którym stawia się na jakość i bezpieczeństwo dla skóry. Wbrew powszechnej opinii, wybierając mydło z bio składników nie należy się kierować jego opakowaniem, zapachem czy popularną marką pod którą występuje. Dobre mydło naturalne to takie, które jest bezpieczne i dobre dla Twojej skóry. Dostarcza jej witamin, nawilżenia, a jednocześnie koi zmysły za pomocą aromatycznych esencji zapachowych. Wybierając  dobre mydło naturalne dla siebie i swojej rodziny warto kierować się intuicją, która skłania nas ku stawianiu na to, co daje nam natura i na unikanie tego, co zawiera skomplikowane związki chemiczne, nadmiar substancji zapachowych czy barwniki, których jedynym zadaniem jest zmiana koloru mydła. 

Jak odpowiednio wybrać mydło naturalne dla siebie?

Przede wszystkim dobre mydło naturalne powinno mieć dobry skład. I na to należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Co to znaczy tak naprawdę prosty, naturalny skład naturalnego i ekologicznego mydła? Producenci na opakowaniach mydeł często obiecują: miękką i pachnącą skórę, prawdziwe nawilżenie i ukojenie zmysłów za pomocą esencji zapachowych. Co to tak naprawdę oznacza? Nic. Nie chodzi o to, by o jakości mydła naturalnego świadczyły słowa. Chodzi o to, żeby jego skład był dobrej jakości. Często producenci używają określenia 'mydło' względem syndetów, które różnią się znacznie od mydeł pod względem składu. W skład syndetów wchodzą oleje (najczęściej palmowy bądź kokosowy) oraz detergenty syntetyczne. Ich funkcją jest sprawienie, żeby produkt odpowiednio się pienił i teoretycznie usuwał brud Tak naprawdę tego rodzaju produkty negatywnie oddziałują na naszą skórę często ją podrażniając i przesuszając w przeciwieństwie do naturalnych mydeł. W dobrej jakości mydle ekologicznym powinno znajdować się: 

 • olej 
 • wodorotlenek sodu 
 • woda. 

Wszystkie dodatkowe składniki w mydle bio zapewniające zapach czy barwę powinny mieć naturalne pochodzenie. W naturalnym mydle mogą to być płatki kwiatów, barwniki, pochodzące z warzyw czy owoców bądź związki chemiczne, powstające w wyniku połączenia kilku składników naturalnych. Najczęściej stosowanymi olejami w mydłach ekologicznych są olej kokosowy oraz olej palmowy. Po połączeniu składników w mydle ekologicznym zachodzą w nich reakcje chemiczne, które sprawiają, że mydło naturalne sprawnie usuwa brud z naszego ciała i pielęgnuje naszą skórę. 

Formuła naturalnego mydła ekologicznego. 

To czy zdecydujemy się na mydło naturalne w standardowej formule, czyli kostce, czy jednak wybierzemy naturalne mydło w płynie nie ma znaczenia, jeśli chodzi o jego jakość. Ma jednak duże znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę komfort korzystania z dobrego mydła naturalnegoMydło ekologiczne w kostce świetnie sprawdzi się, jeśli: 

 • jest to mydło używane jedynie przez nas do mycia się, 
 • jest to kosmetyk, który zabieramy ze sobą na wyjazd, 
 • jesteśmy jedynymi osobami, myjącymi ręce w naszym mieszkaniu. 

Z kolei, jeśli nasze naturalne mydło ma być używane przez większą ilość osób, to warto zdecydować się na mydło w płynie, które będziemy mogli umieścić w wygodnym opakowaniu z pompką. Jest to zdecydowanie bardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ nie dochodzi tutaj do sytuacji, w której kilka osób dotyka rękami, pokrytymi bakteriami oraz wirusami powierzchni naturalnego mydła, a dopiero potem przystępuje do umycia rąk, nie pozbywając się jednocześnie drobnoustrojów z mydła ekologicznegoMydło naturalne z pompką zatem dobrze sprawdzi się, jeśli: 

 • używamy go w pracy, która stanowi dość otwarte miejsce pod względem ilości, przebywających tam osób, 
 • w szkole, 
 • w domu w gościnnej łazience, 
 • w ogólnodostępnych miejscach takich jak galerie handlowe, kina czy baseny. 

Oczywiście są to jedynie zalecenie odnośnie stosowania eko mydła,  które możemy dowolnie dostosowywać do siebie - jeśli podczas prysznicu wolimy używać naturalnego mydła, które już znajduje się w płynie, to nie będzie to błędem. Jednak niektórzy zwracają także uwagę na to, że mydła w kostce są dla nich bardziej wydajne i starczają na dłużej. Jest to jednak kwestia indywidualna, uzależniona od własnych potrzeb oraz upodobań. 

Dobre mydło naturalne - nie tylko do ciała. 

Choć powszechnie przyjęte jest, że dobre mydło naturalne służy do mycia ciała, a szampon może być wykorzystywany do mycia włosów jedynie pod płynną postacią, to rzeczywistość ulega wielu przekształceniom ze względu na warunki naturalne. W czasach, kiedy zagraża nam katastrofa ekologiczna, jeśli nie podejmiemy działań, mających na celu poprawę jakości życia i powietrza na ziemi, warto szukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest szampon do włosów w kostce. Pewnie nikt z nas nie zastanawiał się, jak wiele plastikowych opakowań w ciągu roku produkuje, jeśli chodzi o butelki po szamponach do włosów. Wiemy, że zużywamy plastikowe butelki, pijąc wodę czy sok, ale nie myślimy o kosmetykach. Przeciętnie w ciągu roku butelki po szamponach stanowią dodatkowe kilka ton plastiku. Dużo, prawda? 

Decydując się na alternatywę, jaką jest szampon w kostce pomagamy zadbać o nasze środowisko. Jednocześnie takie mydła-szampony mają na ogół bio skład, który jest bezpieczny dla naszych włosów, ułatwia ich pielęgnację i sprawia, że są miękkie i lśniące. Warto spróbować takiego rozwiązania, żeby móc cieszyć się pięknym wyglądem włosów bez wyrzutów sumienia, a z poczuciem, że zrobiło się coś dobrego dla naturalnego środowiska. 

Dlaczego warto stawiać na to, co jest ekologiczne i naturalne?

Choć niekiedy słyszymy o tym, że produkty bio i ekologiczne są przereklamowane, to warto odsunąć od siebie tę myśl - zwłaszcza, jeśli chodzi o produkty, przeznaczone do ciała. Nie jest prawdą, że produkty o naturalnym i prostym składzie nie różnią się niczym względem standardowych, masowo produkowanych mydeł. Widać to choćby po zwróceniu uwagi na produkty dla dzieci, które muszą być dla nich w pełni bezpieczne. Najczęściej ich skład jest krótki i prosty, bo właśnie taki gwarantuje skuteczność i brak problemów zdrowotnych. 

Nasza skóra lubi to, co naturalne, bo ludzkie ciało jest bardzo blisko natury. Jedynie naturalne składniki, zawarte w ekologicznych mydłach mają pH zbliżone do pH naszej skóry, co umożliwia jej mycie bez podrażnień. Dodatkowo, jeśli używamy nie ekologicznych mydeł, zawierających nienaturalne barwniki czy substancje zapachowe, to podczas mycia ciała składniki te naruszają naturalną barierę ochronną skórę, która była budowana przez nasz układ immunologiczny przez lata. Niełatwo będzie ją odbudować, a to sprawia, że nasza skóra jest znacznie bardziej narażona choroby, charakterystyczne dla osłabionej bariery ochronnej, czyli: 

 • atopowe zapalenie skóry, 
 • łojotokowe zapalenie skóry, 
 • wyprysk kontaktowy. 

Kupno naturalnych mydeł w sklepie internetowym bionura.pl

Choć sklepy stacjonarne popularnych drogerii coraz częściej oferują produkty, mające naturalne, proste i czytelne składy, to jednak wybór jest dość mocno ograniczony. Korzystając z asortymentu w naszym sklepie mają Państwo duży wybór naturalnych mydeł ze składem bio w rozsądnych cenach, które idą w parze z najwyższą jakością obsługi oraz produktów, które oferujemy. 

Misją naszego sklepu internetowego nie jest sprzedaż, jak największej ilości produktów, takich jak naturalne mydła, choć i to leży w naszej kwestii. Chcemy zbudować markę, która zapewni prosty wybór - kupuję to, co jest dla mnie dobre w sposób łatwy, prosty i przyjemny, jednocześnie mogę dostosować swoje upodobania do tego, jakie naturalne mydło, bo mam duży wybór. 

W takiej sytuacji korzystanie ze składników, które są naturalnego pochodzenia nie jest wyrzeczeniem oraz ascezą XXI wieku, a rozsądnym wyborem, który nie jest ograniczeniem i przykrą koniecznością. Wprowadzanie niewielkich zmian, takich jak choćby używanie naturalnego mydła,  w swoim życiu, które sprawiają, że jesteśmy bardziej ekologiczni, to korzyść dla naszej planety oraz dla nas samych. 

Nasza skóra odwdzięczy nam się za dobre traktowanie i używanie eko mydeł gładkością oraz brakiem problemów z wszelkimi wysypkami i podrażnieniami, które są coraz częstsze zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób starszych i dorosłych. Warto reagować zanim pojawią się pierwsze skutki negatywnego oddziaływania chemicznych składników na nasze ciało. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl