Producenci

Metalowe słomki do picia

Zmiana klimatu to zagadnienie, przed którym z pewnością nie da się już uciec. W wielu krajach ludzie starają się prowadzić w związku z tym coraz bardziej zrównoważony styl życia. Ich działania opierają się między innymi na odmawianiu kupowania plastikowych toreb i słomek oraz stosowaniu kubków i misek, które nadają się do ponownego przetworzenia zamiast jednorazowych elementów, wykonanych z papieru lub plastiku. Jednakże nie zawsze wszystkie na pozór dobre działania okazują się przynosił właściwe rezultaty.

/newline/

Siła metalowych słomek

Jednym z możliwych rozwiązań na rzecz zmniejszenia zużycia plastiku jest wykorzystywanie metalowych słomek. Niektóre z nich są sprzedawane w formie zestawów, ze słomkami, które można wykorzystywać zarówno do zwykłych napojów, w tym wody, czy soku, jak też do znacznie gęstszych typu koktajl. Tego typu słomki powinny być w zestawie wyposażone w szczoteczkę, służącą do ich czyszczenia. Taką słomkę wykonuje się ze stali nierdzewnej, mającej spożywczą jakość, w związku z czym nie dochodzi do jej rdzewienia i jest ona w pełni wolna od BPA, ftalanów i ołowiu. Dodatkowo nie trzeba obawiać się o to, że mogą one w jakikolwiek sposób zmieniać smak napojów, gdyż do takiego rodzaju zjawiska nie dochodzi. 

Używanie metalowej słomki w praktyce wydaje się zatem nie różnić niczym od używania słomki plastikowej. Bardzo często można także je składać, w związku z czym bez trudu można je zabierać ze sobą wszędzie, na przykład na imprezę w pobliskim klubie, czy na parapetówkę do sąsiadów. Oczywiście samo zrezygnowanie z plastikowych słomek to jeszcze zdecydowanie za mało, aby móc całkowicie wyeliminować problem rosnącej góry plastikowych śmieci i globalnego ocieplenia, które powodują. Jednakże jest to dobry początek drogi do lepszego jutra bez narastającej góry plastikowych śmieci. Co więcej, jeden krok zazwyczaj przyczynia się do kolejnych pozytywnych zmian w naszych codziennych nawykach, do których może należeć na przykład wyposażenie się w płócienną torbę na codzienne zakupy. 

Czym są metalowe słomki?

Słomki metalowe wykonuje się ze stali nierdzewnej, nie zmieniającej w żaden sposób smaku ani koloru serwowanych napojów, zarówno tych alkoholowych, jak też bezalkoholowych. Tym samym w pełni bezpiecznie można je stosować z żywnością. 

Są one przede wszystkim:

  • w pełni ekologiczne;
  • wielokrotnego użytku;
  • nierdzewne;
  • wygodne i łatwe do przenoszenia. 

Słomki są wyprodukowane w bardzo staranny sposób, przez co w dotyku są niezmiernie gładkie i przyjemne. Co więcej także ich czyszczenie nie sprawia żadnych trudności, a czyściki bez trudu docierają do wszystkich miejsc, które są podatne na zabrudzenia i zbieranie się różnych osadów. Dodatkowo nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby myć je w zmywarce.

Powstały jako alternatywa dla tradycyjnych słomek plastikowych, w związku z narastającym problemem zbyt dużej ilości plastikowych odpadów, które bardzo długo się rozkładają i zawierają niekorzystne dla środowiska substancje, w związku z czym znacząco przyczyniają się do jego zanieczyszczania. Produkcja metalowych słomek nie zniweluje całego tego problemu, jednakże może go znacznie ograniczyć. Dzięki temu ograniczymy emisję gazów cieplarnianych i innych trujących substancji do środowiska. 

Metalowe słomki według regulacji Unii Europejskiej

Niestety plastikowe słomki razem z plastikowymi kubkami, talerzami, sztućcami i patyczkami do uszu, stanowią znacząco ponad połowę spośród wszystkich śmieci, które trafiają do mórz i oceanów. W bardzo dużym stopniu przyczyniają się one więc do zanieczyszczania wody na całym świecie. Wiąże się to z ich bardzo powolnym rozkładem, co sprawia, że kumulują się w ogromnych ilościach na plażach i oceanach. Ponadto coraz częściej plastikowe elementy różnych przedmiotów odnajduje się w ciałach martwych morskich zwierząt, które giną przez to, że mylą je z pożywieniem. Przyczynia się to kolejno do zmniejszenia liczby zwierząt morskich, które niejednokrotnie stanowią później pożywienie dla człowieka. Parlament Unii Europejskiej chcąc wprowadzić właściwe regulacje, które zakażą sprzedaży plastikowych produktów do jednorazowego użycia, już z początkiem 2021 roku. Metalowa słomka wielorazowego użytku może stanowić doskonałe rozwiązanie tego problemu i stanowi wyraz troski Europejczyków o ich środowisko naturalne.

Dlaczego dobrze jest wykorzystywać metalowe słomki?

Metalowe słomki do picia, ponad wszystko stanowią ekologiczny produkt, który pozwala na ochronę środowiska naturalnego przed zaśmiecaniem niepotrzebnym plastikiem. Niezmiernie istotne jest to, że można je wykorzystywać wielokrotnie. W rezultacie nie ma konieczności zbyt częstego kupowania nowych opakowań, w przeciwieństwie do słomek plastikowych. Stanowią one nie tylko alternatywę dla wyrobów plastikowych, ale jak się okazuje nawet przewyższają je pod wieloma względami, między innymi aspektem wizualnym. Mają bardzo stylową prezencję, przez co stanowią także doskonałą dekorację napojów - zimnych bądź ciepłych i drinków. Niesamowicie wyglądają w szkle i nadają drinkom oryginalność. Powoduje to, że potrafią naprawdę skutecznie przyciągać wzrok wielu ludzi. Wykorzystywanie metalowych słomek w różnych barwach daje także większą możliwość odróżniania swojego napoju od innych.

Co więcej słomki metalowe szczycą się także niezmiernie dużą wytrzymałością i solidnością. Wykorzystanie doskonałej jakości stali powoduje, że mogą one zachowywać swoją funkcjonalność, estetyczność, wizerunek i niezmienny kształt przez bardzo długi czas. Warto w tym miejscu także kolejny raz podkreślić, że słomka metalowa nie reaguje w żaden sposób z alkoholem, czy też jakimkolwiek innym napojem. To także odróżnia je na plus od rurek plastikowych, spośród których wiele posiada nieprzyjemny zapach, przez co niekorzystnie oddziałuje na smak i aromat spożywanych przy ich użyciu napojów. 

Podsumowując, warto podkreślić, że korzystanie ze słomek metalowych jest korzystne przede wszystkim przez wzgląd na troskę o nasze środowisko naturalne, ale nie tylko. Estetycznie wykonane, kolorowe rurki sprawdzą się zawsze idealnie i dzięki nim każda, dowolna kawa latte, frappuccino, koktajl, napój czy drink prezentuje się świetnie i tak samo dobrze smakuje. 

Słomki metalowe - sklep internetowy bionaura.pl

Sklep bionaura.pl to miejsce, w którym można kupić tylko naturalne produkty, które są albo w pełni neutralne, ale niekiedy nawet pozytywnie oddziałują na środowisko przyrodnicze. Można tutaj przede wszystkim odnaleźć szerokie spektrum różnego rodzaju naturalnych kosmetyków, służących do pielęgnacji twarzy i ciała, jak również w pełni naturalne środki czystości do konserwacji i czyszczenia różnych zakamarków naszego domu. Asortyment naszego sklepu pozwala na zachowanie niezbędnej równowagi - czystości i piękna naszej skóry i naszego otoczenia, przy równoczesnej dbałości o nasze najbliższe otoczenie, jego przyszłość, a przede wszystkim przyszłość przyszłych pokoleń. Stosowanie ekologicznych produktów codziennego użytku może znacząco przyczynić się do zmniejszenia narastającego zanieczyszczenia naszego środowiska. W naszym sklepie poza artykułami chemicznymi można odnaleźć także różne akcesoria i gadżety, wykorzystywane na co dzień, w tym także najnowszy hit, czyli metalowe słomki do picia. Sprzedawane przez nas artykuły są zgodne z obowiązującymi normami, w pełni przebadane i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, a dodatkowo można je kupić w jednym miejscu w naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach.  

Metalowe słomki do napojów wciąż stanowią nowość na rynku, w związku z czym nie jest łatwo znaleźć odpowiedni dla nas sklep, w którym bez trudu będzie można je kupić, i to najlepiej w różnych wariantach. Najlepszym sposobem jest odnalezienie takiego rodzaju sklepu w Internecie. Wśród nich mogą Państwo odnaleźć między innymi sklep bionaura.pl. Najkorzystniej jest decydować się na zakup rurek w pakietach, razem z akcesoriami niezbędnymi do utrzymania ich w należytej czystości. Zapraszamy do przeglądania oferty naszego sklepu i dokonania wyboru produktów, które nie tylko uchronią Ziemię przed zagładą, ale przede wszystkim przyczynią się do wsparcia Twojej codziennej wygody.  

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl