Producenci
Jak dobrać kolor włosów do twarzy? Kilka najważniejszych zasad! 0

Dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy, ale również indywidualnych cech wyglądu może diametralnie zmienić wizerunek człowieka. Czasem warto zaryzykować i drastycznie zmienić dotychczasową fryzurę, z uwzględnieniem wytycznych które wskazują, jaki kolor włosów będzie najlepszy np. dla niebieskookich, czy zielonookich kobiet. I mimo, że te wskazówki nie zawsze sprawdzają się w każdym przypadku, to mogą stanowić pewnego rodzaju inspirację do zmian w swojej fryzurze. Jak dobrać kolor włosów lub uczesanie, by wyglądać znacznie lepiej niż dotychczas? Na jakie czynniki doboru fryzury warto zwracać szczególną uwagę?

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu będzie najlepszy?

Niebieska tęczówka oczu jest bardzo powszechnym kolorem w polskim społeczeństwie, co wynika głównie ze słowiańskiego typu urody. Na ulicy można zaobserwować zarówno kobiety jak i mężczyzn o różnych kolorach włosów, i w większości o niebieskich oczach. Niemniej jednak istnieje kilka kolorów włosów, które doskonale współgrają z takim właśnie kolorem tęczówki. Ważna jest również zasada mówiąca o tym, że barwa włosów powinna współgrać z odcieniem naszej skóry. Idealnym przykładem nieodpowiedniego dobrania tych dwóch kwestii jest osoba o bardzo ciemnej karnacji z wyjątkowo jasnymi włosami, np. platynowy blond. Mimo powszechnie panujących przekonań o tym, że niebieskie oczy doskonale współgrają właśnie z jasnymi włosami, istnieją również inne kolory, które mogą idealnie wpasować się w nasz nowy wizerunek. Są to np.

  • Różne odcienie brązów,
  • Odcienie rudości
  • Ciemny, czarny kolor

Wiele zależne jest od naszej karnacji, ale również budowy twarzy i jej indywidualnych cech. Ludzie o bardzo jasnej karnacji powinni znacznie unikać ciemnych kolorów, które nie tylko dodadzą im lat, ale również sprawią, że będą wyglądać nienaturalnie blado. Dodatkowo znaczenie ma również ciepły lub chłodny odcień skóry – właścicielki skóry o ciepłych tonach doskonale będą wyglądać w najróżniejszych odcieniach brązu, zimne tony natomiast świetnie uzupełniają się z ciemniejszymi brązami o chłodnych odcieniach. Dobór koloru włosów powinien odbywać się przy pomocy profesjonalnego fryzjera, który dzięki dużemu doświadczeniu w branży koloryzacji będzie w stanie określić, jaki kolor włosów pasuje do nas najlepiej, i w czym będziemy wyglądać korzystnie bez względu na wiek. Warto również zauważyć, że współcześnie mimo dużego przyzwolenia na ekstrawaganckie fryzury czy kolory włosów, klasyczne typy zawsze sprawdzają się najlepiej, a dodatkowo są o wiele łatwiejsze do codziennego wymodelowania i utrzymania.

Jaki kolor włosów do brązowych oczu – czy tylko brąz

Właścicielki brązowych oczu najczęściej naturalnie posiadają ciemne włosy i karnację, które razem tworzą przyjemną dla oka całość, i najczęściej naturalnie występują razem. Niemniej jednak każdy ma prawo do zmiany, a nierzadko jest ona jak najbardziej potrzebna! Najpopularniejszymi wyborami pań o takim kolorze oczu są najróżniejsze odcienie brązów, ale również niektóre blondy, które potrafią wydobyć głębię brązowej tęczówki. Jako wskazówkę można również uznać fakt stosowany przez większość fryzjerów – jeżeli oprawa oczu jest ciemna, wówczas można zdecydowanie sięgać po ciemniejsze farby do włosów, natomiast jeżeli nasze rzęsy pozostają jasne mimo ciemnego koloru oczu, można wówczas można eksperymentować z najróżniejszymi blondami. W przypadku brązowych oczu raczej nie sprawdzają się rudości, jednak jest to kwestia zależna od indywidualnych cech wyglądu twarzy. Kobiety o jasnej karnacji dobrze wyglądać będą również w jasnych blondach i tak zwanych „bronde”, czyli połączenia blondu z przewagą brązu , mimo że takie połączenie rzadko kiedy występuje naturalnie. Warto również w tej kwestii sugerować się opiniami specjalistów od fryzjerstwa, którzy nie tylko dobiorą odpowiedni odcień do naszej indywidualnej urody, ale również podpowiedzą, jak dobrać kolor włosów do twarzy, by podkreślić jej naturalne cechy a ukrywać ewentualne mankamenty. Mogą oni zaproponować rozwiązanie które jedynie fryzjer z wieloletnim doświadczeniem może wykonać, podczas gdy samodzielna koloryzacja w domu najczęściej kończy się fiaskiem.

Jaki kolor włosów do piwnych oczu będzie naturalnie je podkreślał?

Piwne oczy to zdecydowanie jeden z rzadszych kolorów występujących w słowiańskim typie urody. Jeżeli kobieta jednak jest ich szczęśliwą posiadaczką, warto nieco zgłębić się w temat doboru koloru włosów, by jak najlepiej podkreślić ich naturalne piękno. W przypadku piwnych oczu dużą rolę w farbowaniu włosów odgrywa typ urody, odcień skóry, a przede wszystkim oprawa, czyli rzęsy. Fryzjerzy najczęściej w przypadkach piwnych oczu proponują koloryzację w najróżniejszych tonach brązu, z rozjaśnieniami blond. Szczególnie w przypadku śniadej cery kobiety takie połączenie może sprawdzić się idealnie. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie modnym od kilku sezonów jest rozjaśnianie ombre lub sombre, które polega na łączeniu jasnego i ciemnego koloru na włosach delikatnym i subtelnym przejściem, co pozwala na osiągnięcie przyjemnego dla oka efektu. W tym przypadku jednak konieczna jest wizyta u fryzjera, który nie tylko dobierze odpowiedni odcień włosów, ale przede wszystkim użyje wysokiej jakości farb i produktów nie powodując zniszczenia kosmyków, a kolor będzie trwały. Nie warto ryzykować i farbować włosów samodzielnie, szczególnie chcąc osiągnąć efekt ombre czy sombre.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu wydobędzie ich naturalne piękno?

Jeszcze rzadszym niż piwny kolor oczu, zdecydowanie pozostają zielone tęczówki. Ten nietypowy kolor oczu sprawia, że spojrzenie na długo zapada w pamięć. W związku z tym warto zadbać o to, by nie tylko odpowiedni makijaż, ale przede wszystkim kolor oczu pogłębiał zieleń oczu, co na pewno doda nam uroku i atrakcyjności. Właścicielki zielonych oczu bardzo często są również posiadaczkami rudych włosów, ponieważ ten kolor tęczówki właśnie u ludzi rudych pojawia się najczęściej. Niemniej jednak zielone oczy dają ogrom możliwości farbowania włosów, i jest uniwersalny – doskonale komponuje się zarówno w zimnych, jak i ciepłych odcieniach. Wszelkie brązy, miedziane rudości czy nawet zimne blondy będą bardzo dobrze wpływać na uwydatnienie zielonej tęczówki, pytaniem pozostaje jedynie forma fryzury i kształt, który będzie idealnie podkreślał urodę właścicielki. I choć nie jest to regułą, w przypadku zielonych oczu dobrze sprawdzają się grzywki opływające dookoła twarzy – dzięki temu kolor włosów mocno oddziałuje na widoczność zielonej tęczówki, którą przecież chcemy podkreślić!

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Zmiana koloru włosów to dla każdej kobiety ważne wydarzenie – każda z nas chciałaby przecież prezentować się nienagannie, i mieć dobrze dobraną zarówno długość włosów, jak i ich barwę. Dobranie fryzury do typu urody jest niezwykle istotne, jednak co oznacza w praktyce? Przede wszystkim skupienie się na określeniu odcienia skóry, ale również zwrócenie uwagi na indywidualne cechy wyglądu, przede wszystkim kształtu twarzy ale również głowy. Niekiedy lepszym pomysłem wydaje się grzywka, dla innych dobrym rozwiązaniem będzie znaczne skrócenie włosów i mocne ich wymodelowanie. Czasem warto zaufać fryzjerom, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obcinaniu i farbowaniu włosów, najczęściej trafnie proponują daną zmianę swoim klientom. Fryzura odpowiednio dobrana do typu urody nie tylko podkreśli największe zalety, ale potrafi nawet odjąć lat, dodać uroku, czy zupełnie odmienić wizerunek człowieka. Doskonale wiedzą to szczególnie Ci, którym zależy na nienagannym wyglądzie, i zdecydowali się na spektakularną metamorfozę, zmieniając kolor włosów czy dotychczasowe uczesanie. Sugerowanie się kolorem oczu i cechami naszej twarzy może być jednym z kluczowych czynników dobrego dobrania nowej fryzury i koloru włosów, i warto spróbować czegoś, do czego dotychczas nie mieliśmy wystarczającej odwagi – może okazać się, że będzie to zdecydowanie zmiana na lepsze!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl