Producenci
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? 0

Kobiety często eksperymentują ze swoim wizerunkiem. Dzisiaj chcą krótką fryzurę chłopczycy, a jutro kręcone włosy do pasa. Czasami fryzura wygląda na nieudaną, ponieważ nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów twarzy. Jak radzić sobie z ich formą i jak wybrać odpowiednią fryzurę? Przed pójściem do fryzjera wiele kobiet zastanawia się: jaka fryzura do mnie pasuje? Stwierdzenie, że za pomocą włosów można ukryć niedoskonałości, nie jest całkowicie poprawne, jeśli chodzi o kształt twarzy. Wielu specjalistów uważa, że podkreślenie zalet za pomocą fryzury jest do wykonania. Mimo różnicy poglądów styliści i fryzjerzy zgadzają się, że fryzura powinna uzupełniać rysy twarzy i harmonizować z nimi.

Jak dobrać fryzurę do twarzy?

Jak dobrać fryzurę? Większość ludzi zadaje sobie to pytanie, gdy stara się dokonać zmian w swoim image. Zmiana fryzury może tylko w pewnym stopniu zmienić wizerunek kobiety i mężczyzny, ale może także dokonać wielkich zmian w wyglądzie i postrzeganiu siebie oraz odbiorze przez innych ludzi. Dobierając fryzurę do kształtu twarzy można zgrać proporcje twarzy i wizerunku, jako całość. Wiele osób, które mają doświadczenie w dokonywaniu zmian fryzury, wie, że dobry fryzjer może tak doskonale dobrać fryzurę do twarzy, że operacja plastyczna przestaje mieć sens. Dlaczego? Różne niedoskonałości twarzy można zakamuflować dzięki prawidłowo wybranej fryzurze, ma to związek z kształtem twarzy, nosa, uszu a także istnieniem zmarszczek na czole.Trzeba mieć świadomość, że nieodpowiednio wybrane strzyżenie i układanie włosów może uwypuklić wady, dlatego decydując się na wizytę w salonie fryzjerskim trzeba zastanowić się nad wyborem fryzjera.   

Jak dobrać fryzurę – najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę?

Jak dopasować fryzurę? Wybierając rodzaj strzyżenia fryzjer powinien wziąć pod uwagę kształt twarzy. W przypadku, gdy, linie ułożenia włosów nie są zgodne z tym założeniem, następuje nierównowaga proporcji. Dobry fryzjer wykona wizualną ocenę włosów i weźmie pod uwagę takie czynniki, jak: jakość włosów, gęstość oraz ich tekstura. Ponadto nie można pominąć fizjologicznych cech włosów danej osoby. W przypadku kobiet mających problem z przetłuszczającymi się włosami, wybór fryzury z krótkimi włosami może okazać się bardziej praktyczny. Codzienne mycie długich włosów a następnie ich układanie jest dość problematyczne.

Drugim czynnikiem przemawiającym za dobieraniu krótszych fryzur jest zniszczenie włosów podczas stylizacji na przykład farbowania. Osoby borykające się z tym problemem muszą często podcinać końce włosów, aby szybciej się odbudowały. Posiadając długie i zniszczone włosy nie można liczyć na piękne uczesanie, dlatego zadając sobie pytanie - jak dopasować fryzurę, nie trzeba martwić się tylko ich długością. W efektownej stylizacji najważniejsza jest, jakość włosów, trzeba pamiętać, że długie włosy wyglądają pięknie, gdy są zadbane i zdrowe. Inna wskazówka dająca odpowiedź na pytanie, jaka fryzura do mnie pasuje? Wielu fryzjerów jest zdania, że każdy wiek wiąże się z odpowiednią długością włosów, ich zdaniem im więcej lat ma kobieta tym jej włosy powinny być krótsze. Dzięki temu będzie zawsze wyglądała atrakcyjnie i nowocześnie.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Jak dopasować fryzurę? Idealna fryzura wygląda stylowo, odpowiada najnowszym trendom mody, nie wymaga stylizacji, pasuje do każdego rodzaju twarzy i ... nie istnieje. Rzeczywiście, nie ma takiej uniwersalnej fryzury, która pasowałaby do każdej kobiety i każdego mężczyzny. Każdy z nas musi wybrać własną stylizację. Czy można uzyskać odpowiedź - jak dopasować fryzurę do twarzy? Tak, ale trzeba określić kształt swojej twarzy, ponieważ występuje kilka typów:

 • Okrągła twarz: wysokość i szerokość wszystkich parametrów są w przybliżeniu takie same, cechy są delikatne, bez ostrych kątów, niskie i szerokie czoło delikatnie przechodzi w szerokie kości policzkowe i gładką brodę.
 • Kwadratowa twarz: wysokość i szerokość również pokrywają się, ale linia szczęki jest bardziej wyraźna, podbródek jest kwadratowy, czoło jest szerokie.
 • Owalna twarz: wysokość twarzy większa niż szerokość, okrągły podbródek, czoło jest średnie.
 • Prostokątna twarz: wysokość również większa niż szerokość, ale kwadratowy podbródek, szerokie kości policzkowe i czoło.
 • Trójkątna twarz: wysokość twarzy jest nieco mniejsza niż szerokość, podbródek jest spiczasty, szerokość czoła i kości policzkowych jest większa niż szerokość podbródka.
 • Twarz w kształcie serca / rombu: szerokość kości policzkowych jest największa, czoło jest wysokie, ale wąskie, podbródek jest lekko spiczasty.

Jak wybrać fryzurę dla okrągłej twarzy?

Właściciele okrągłej twarzy często chcą ją wizualnie wydłużyć lub zawęzić. Niewłaściwie dobrana fryzura może zwiększyć i tak już szerokie czoło i kości policzkowe, a także spłaszczyć twarz. Dlatego trzeba wybierać fryzury, które wizualnie rozciągają twarz. Aby uzyskać okrągły kształt twarzy, odpowiednie są następujące fryzury:

 • Asymetryczne fryzury, które zmieniają okrągły kształt twarzy i odwracają od niego uwagę, objętość wizualnie rozciąga kształt.
 • Włosy zakręcone poniżej linii podbródka. Fale na całej długości lub od korony wizualnie rozszerzają kości policzkowe.

Jaka fryzura do mnie pasuje, jeżeli mam owalną twarz?

Owalna twarz jest uważana za idealną. Można wybrać dowolną fryzurę dla tej formy i prawie zawsze będzie dobrze wyglądać. Jedyne zastrzeżenie: rozważając określoną fryzurę, trzeba wziąć pod uwagę strukturę włosów. Wskazówka: w przypadku cienkich włosów długie proste fryzury nie są odpowiednie, ponieważ nie ma dodatkowej objętości. Można to zrobić za pomocą stopniowania. Z drugiej strony w przypadku grubych włosów odpowiednie są krótkie fryzury, na przykład uniesione z tyłu głowy.

Jak dobrać fryzurę do twarzy kwadratowej?

Wybierając fryzury do kwadratowej twarzy, można popełnić błąd i wizualnie ją skracać, a nawet przypadkowo przeciążać obraz i eksponować już zauważalne funkcje (podbródek lub kości policzkowe). Aby zmiękczyć i nieco wydłużyć kwadratowy kształt twarzy, warto wybrać następujące fryzury?

 • Modelowanie, które rozciągają kwadrat do prostokąta.
 • Miękkie, na przykład, loki na całej długości twarzy lub asymetryczne grzywki z boku.
 • Proste, luźne włosy: ukrywają wszystkie ostre przejścia.

Jak wybrać fryzurę do twarzy prostokątnej?

Prostokątna twarz wygląda jak owal, ale ten kształt jest nieco kanciasty. Konieczne jest wizualne skrócenie konturu twarzy.Trzeba ukryć lub złagodzić ostrość kwadratu. W przypadku prostokątnych twarzy odpowiednie są odpowiednie fryzury do kształtu twarzy np.:

 • Loki. Kręcić włosy od korony głowy, aby objęły twarz wzdłuż konturu lub rozpocząć na poziomie kości policzkowych. Kształt stanie się znacznie bardziej miękki.
 • Idealnie będą wyglądać obszerne faliste włosy o łukowatej linii, średniej długości z grzywką, fryzura ułożoną lokami na zewnątrz. Dobrze wyglądają zaokrąglone grube grzywki do brwi.

Jak dobrać fryzurę do twarzy trójkątnej?

Kiedy wybiera się sposób na odpowiednią fryzurę dla trójkątnej twarzy, ważne jest, aby zwiększyć wizualnie linię czoła i kości policzkowych a także zaokrąglić podbródek, aby twarz wyglądała bardziej jak owal?

Aby uzyskać fryzurę do kształtu trójkąta, należy wybrać:

 • Kręcone włosy z pasemkami zaokrąglonymi pod brodą. Pomoże to również wyrównać linię czoła, kości policzkowych i podbródka.
 • Asymetryczne grzywki poniżej poziomu oczu lub szerokie proste grzywki. Ukryją szeroką linię czoła.
 • Trójkątny kształt twarzy cechuje wyraziste czoło i spiczasty podbródek. Konieczne jest wizualne rozszerzenie dolnej części twarzy.

Jak wybrać fryzurę do twarzy w kształcie serca ( rombu)?

Najważniejszą rzeczą do ukrycia na takiej twarzy jest szeroka linia kości policzkowych.Trzeba również nieco rozszerzyć linię podbródka. Fryzjerzy twierdzą, że fryzury, które rozszerzają się i mają większą objętość w dolnej połowie twarzy, będą wyglądać harmonijnie. Są to wszelkiego rodzaju loki, wspaniałe ogony z uwolnionymi pasmami, zaokrąglone grube grzywki do brwi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl