Producenci

Ekologiczny płyn do prania - BIO

Klasyczne proszki do prania dostępne w większości sklepów, być może są skuteczne, jednakże mają w składzie wiele szkodliwych substancji. Znaleźć w nich można dodatki zapachowe, wybielacze, enzymy oraz substancje pomocnicze, wywołujące wysypkę i często drażniące błony śluzowe oraz skórę.

/newline/

Niekiedy dodaje się do nich także toksyczne fosforany, które wpływają niekorzystnie na zbiorniki wodne, gdyż są przyczyną powstawania dużej ilości glonów. Doskonałą alternatywą jest ekologiczny płyn do prania. Jest to rozwiązanie bardzo modne, z uwagi na to, że coraz więcej osób dla o ekologię. W tej kategorii znaleźć można płyny do prania, zawierające naturalne składniki w pełni bezpieczne także dla alergików. Opracowana formuła płynów do prania bazuje na składnikach pochodzenia roślinnego i mineralnego, jest więc delikatna zarówno dla naszej odzieży, skóry jak i przyjazna środowisku. W naszej ofercie znajdują się bio płyny do prania ręcznego oraz w pralce. W asortymencie znaleźć można płyny do prania tkanin kolorowych, bieli i czerni. Eko produkty odznaczają się przyjemnym i subtelnym zapachem, są do tego bardzo skuteczne.

Ekologiczny płyn do prania nie zawiera w składzie:

 • fosforanów
 • wybielaczy optycznych
 • składników alergizujących
 • surowców modyfikowanych genetycznie
 • syntetycznych konserwantów
 • syntetycznych barwników
 • surowców petrochemicznych
 • syntetycznych środków zapachowych
 • enzymów
 • zwierzęcych tłuszczy oraz pozostałych surowców z martwych zwierząt

Preparaty z tej kategorii, ze względu na swój skład są niezwykle łagodne dla skóry. W przypadku, kiedy ich śladowe ilości pozostaną na pranych tekstyliach, niebezpieczeństwo reakcji alergicznych czy podrażnienia skóry jest znikome. Warto pamiętać, iż główną przyczyną występowania reakcji alergicznych na konwencjonalne środki do prania są zawarte w nich syntetyczne środki zapachowe. W naszych produktach zostały zastosowane tylko i wyłącznie naturalne olejki eteryczne pochodzące w dużej mierze z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Ekologiczny płyn do prania- działanie

Formuła naturalnego płynu do prania tkanin została stworzona ze środków piorących i substancji pielęgnacyjnych. Ważne jest to, iż preparat skutecznie usuwa zabrudzenia z tkanin, a do tego dba o nie, aby były miękkie i przyjemne w dotyku. Oprócz tego przyczynia się do tego, że nasze ubrania lepiej się prasują. Bio płyn do prania zostawia na ubraniach delikatny zapach, dzięki olejkom eterycznym, chyba że wybierzemy wersję bezzapachową. Produkt nie zawiera barwników i alergenów, a jego skład jest pochodzenia roślinnego. Aby usunąć plamy, nie musimy narażać ubrań na wysokie temperatury, gdyż w tej kategorii znajdują się bio płyny, które radzą sobie z usuwaniem plam nawet w niskich temperaturach. Delikatny także dla wrażliwej skóry dziecka, naturalny płyn do prania może być używany do ubranek niemowlęcych.

Bio płyn do prania- skład przyjazny dla środowiska

Ekologiczny płyn do prania ma skład przyjazny dla środowiska i naszych organizmów. Jest biodegradowalny, czyli przedostając się do wód gruntowych i gleby nie wpływa szkodliwie na rośliny i zwierzęta. Nie gromadzi się w środowisku, rozkłada się, nie wpływając na otoczenie. Środek czystości będący w zgodzie z naszym środowiskiem jest także idealnym wyborem dla nas. Jego skład jest całkowicie bezpieczny dla dzieci, układu pokarmowego, hormonalnego, odpornościowego i skóry. Pamiętajmy o tym, że korzystając z chemicznych środków, przedostają się one przez naszą skórę, często je także wdychamy. Nie jest to dla nas zdrowe, gdyż z takimi chemikaliami, nie powinniśmy mieć w ogóle styczności.

Zalety stosowania ekologicznych płynów do prania

Warto pamiętać o tym, iż takie środki mają krótką listę składników. Znajdują się na niej przede wszystkim olejki eteryczne, ekstrakty z owoców czy warzyw, wyciągi roślinne, soda oczyszczona i woda. W naszych płynach nie ma za to parabenów PEG, SLES, EDTA, SLS, enzymów, fosforanów, barwników syntetycznych, rozpuszczalników organicznych, surowców modyfikowanych genetycznie. Ekologiczny płyn do prania jest bezwonny albo pachnie naturalnym olejkiem eterycznym, opakowanie jest często bioderadowalne. Produkt przyjazny dla skóry i otoczenia, a co najważniejsze skutecznie usuwa nawet zestarzałe zanieczyszczenia. Naturalne środki czystości przewyższają szkodliwe chemiczne produkty i to z nich lepiej korzystać w trosce o zdrowie swoje, osób najbliższych oraz całej planety. Szkodliwe substancje zawarte w środkach czystości.

Jakie substancje zawarte w sklepowych płynach do prania są dla nas szkodliwe?

 • Chlor

Silnie trujący utleniacz, wykorzystywany do wybielania. Działa drażniąco na układ oddechowy oraz błony śluzowe, może doprowadzić do obrzęku płuc.

 • Rozpuszczalniki syntetyczne

Chemikalia bardzo szkodliwe dla organizmu, powodujące kwasicę metaboliczną, uszkodzenia wątroby, mózgu i nerek. Często zawierające glikol etylenowy, czy chlorek etylu.

 • Formaldehydy

Czynnik rakotwórczy u ludzi,drażniący układ oddechowy i powodujący alergię.

 • Fosforany

Zaburzają równowagę ekosystemy przez powodowanie zwiększonego rozkwitu w wodzie. Nadmiar fosforu w organizmie jest przyczyną niewydolności nerek, występowania alergii i zwiększonej zachorowalności na raka płuc.

 • Perchloroetylen

Czynnik rakotwórczy, wpływający na środowisko wodne i zanieczyszczający powietrze.

Pozostałe substancje chemiczne takie jak ftalany czy alkilofenole oksyetylenowe (APE) wedłu badań może wywoływać choroby układy rozrodczego i nowotwory. 

Ekologiczny płyn do prania i jego skuteczność

Naturalny płyn do prania jest tak samo skuteczny, co chemiczny środek. Różnica polega tylko i wyłącznie na składzie obu produktów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bezpiecznych naturalnych płynów do prania. W błędzie są osoby, które myślą, że delikatny płyn do prania nie usunie wszystkich zabrudzeń z taką samą dokładnością jak silny detergent. Silikony, środki konserwujące czy różnego rodzaju barwniki nie są wcale potrzebne, do tego, aby poradzić sobie z plamami. Doskonale sprawdzi się natomiast naturalna formuła na bazie bio składników. Naszym klientom oferujemy produkty do prania w mniejszym, poręcznym opakowaniu 750 ml, jak i te 2 litrowe starczające na wiele prań. Posiadamy w sprzedaży jedynie najlepsze ekologiczne płyny do prania o prostym i krótkim składzie, który jest gwarancją rewelacyjnych rezultatów. W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest świadomy wybór preparatów piorących, tak istotny dla zdrowia naszego i całego środowiska.

Sposób użycia

Ilość zastosowanego płynu zależy przede wszystkim od twardości wody i stopnia zabrudzenia tkanin. Na jedno pranie w pralce od 4 do 5 k, poleca się używać około 30-90ml płynu. Jeśli chodzi o pranie ręczne, na 10 l wody należy zużyć około 30-50 ml. Płyn można wygodnie odmierzać przy pomocy nakrętki. Przy trudnych plamach, warto najpierw nanieść płyn bezpośrednio na plamę na kilka minut, po czym wyprać w pralce.

Płyn do prania - Sklep internetowy bionaura.pl

Nasz sklep oferuje wyłącznie naturalne i ekologiczne środki czystości i kosmetyki. Skład preparatów czerpie swoją siłę jedynie z natury. Nie korzystamy z substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Płyny do prania w tej kategorii mogą służyć całej rodzinie, nadają się idealnie do prania ubranek niemowląt. Nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, a przy tym usuwają nawet te bardziej uporczywe plamy. Ekologiczne środki do prania są uniwersalne, piorą skutecznie w całym zakresie temperatur. Można bez obaw uprać swoją odzież w 30 stopniach z doskonałym rezultatem. Po wybraniu w bio płynie, ubrania są miękkie i przyjemne w dotyku. Nasze płyny nadają się do wszystkich rodzajów tkanin, nawet wełny i jedwabiu. Zostały odpowiednio przebadane dermatologiczne i wytworzone z wysokiej jakości olejków roślinnych. Preparaty przeciwdziałają szarzeniu kolorów, a olejki eteryczne zapewniają naturalnie świeży zapach. Wszystkie nasze produkty o naturalnym składzie, są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Ekologiczny płyn do prania ma neutralne pH, jest nietoksyczny i nie podrażnia skóry czy oczy.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl