Producenci

Ekologiczne środki czystości - naturalne środki czystości

Świat w dzisiejszych czasach musi stawić czoła wielu globalnym problemom, które zagrażają naturalnej równowadze naszej planety, ale również życiu zwierząt, roślin oraz ludzi. Zwiększa się świadomość społeczeństwa na temat ekologii oraz szkodliwości danych substancji. Ludzie coraz częściej zamiast chemicznych produktów, wybierają zdrowsze i naturalne rozwiązania.

/newline/

Dzięki takiemu wyborowi zmniejsza się problem zanieczyszczenia wód, gleb i powietrza. W trosce o środowisko oraz zdrowie swoje i rodziny, warto zamienić na przykład chemiczne środki czystości, na te ekologiczne i w pełni bezpiecznie. Każdy z nas wie, że o czystość należy regularnie dbać. Warto więc zaopatrzyć się w preparaty do czyszczenia, które nawet często stosowane, nie zaszkodzą nam, a do tego skutecznie usuną wszelki zalegający brud i tłuszcz.

Naturalne i profesjonalne środki czystości do domu to między innymi:

 • ekologiczne płyny do prania
 • naturalne płyn do płukania
 • bio proszki do prania
 • naturalne płyny do mycia naczyń

Wszystkie oferowane przez nas ekologiczne środki czystości zawierają w sobie składniki bezpieczne dla skóry i środowiska takie jak: olejki, woda zdemineralizowana, kwasy naturalnego pochodzenia. Stosując takie preparaty przy codziennym sprzątaniu, utrzymamy dom w idealnym stanie, zyskując przy tym piękny, subtelny zapach, który przywodzi na myśl naturę.

Niebezpieczne środki chemiczne

Z pewnością ciężko jest zmienić swoje stare nawyki, jednak z wielu względów warto postawić właśnie na naturalne środki czystości, rezygnując z silnych detergentów. Chemiczne środki dostępne w drogerii kryją w sobie wiele groźnej chemii, która może doprowadzić do problemów z układem oddechowym, podrażnień skóry oraz śluzówek. Takie związki chemiczne szkodzą całemu światu, pomimo tego że skutecznie rozkładają brud, nie poleca się je do stosowania jeśli zależy nam na zdrowym domu. Najbardziej niebezpieczne składniki drogeryjnych produktów to:

 • Benzeny, ftalany i formaldehydy- działają silnie rakotwórczo, podnoszą ryzyko wystąpienia chorób wątroby. Znajdują zastosowanie głównie w odświeżaczach powietrza.
 • Sztuczne substancje zapachowe- są to przeważnie pochodne ropy naftowej, wywołujące silne alergie.
 • Związki chloru- toksyczne dla układu oddechowego.
 • Rozjaśniacze optyczne- znajdujące się w płynach i proszkach do prania. Podrażniają skórę i również bardzo toksyczne.
 • Wodorotlenek sodu - we większych ilościach może powodować poparzenia skóry,
 • Zmiękczacze- składnik płynów do płukania, zwierają pentan i octan benzylowy. Substancje te należą do grona jednych z najniebezpieczniejszych.

Wszystkie te składniki mogą znajdować się w jednym niepozornym preparacie, o dosyć przyjemnym zapachu. Należy jednak pamiętać, jak groźne mogą być dla naszego zdrowia, dobrą alternatywą dla tych produktów są naturalne środki czystości do domu, bazujące na naturalnych ziołach i ekstraktach. Nie zawierają one w sobie żadnych szkodliwych substancji, a ich przyjemny zapach, wynika jedynie z dodania do nich naturalnych olejków eterycznych.

Ekologiczne środki czystości

Podstawą zdrowego domu są ekologiczne preparaty, niemające w składzie chemicznych substancji takich jak: chlor, fosfor, enzymy, środki petrochemiczne, dodatki zapachowe, sztuczne substancje i te modyfikowane genetycznie. Naturalne produkty oferowane w naszym sklepie nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby w jakiś sposób zagrozić zdrowiu czy negatywnie wpłynąć na środowisko. Ich skład bazuje na naturalnych składnikach jak m.in.: olejek cytrynowy, aloes, olejek kokosowy, olejek palmowy, krzemień, sód, cytrynian. Produkty te są nie tylko ekologiczne, ale w większości hipoalergiczne. Wybór środków czystości o naturalnym składzie jest świadomą decyzją, która przyniesie nam wiele korzyści. To połączenie wysokiej skuteczności działania i bezpieczeństwa. Takie preparaty równie skutecznie co silne detergenty, radzą sobie z brudem, plamami i nawet trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Bio preparaty ulegają całkowitej biodegradacji, przez co nie oddziałują niekorzystnie na środowisko. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie ekologię oraz ochronę środowiska, a także zdrowie swoje i swoich bliskich.

Ekologiczne Środki czystości sklep internetowy- propozycja dla alergików

W dzisiejszych czasach na alergię cierpi nawet 30 procent całej populacji, jest to bardzo dużo. Pojawianie się różnych alergii rośnie cały czas, wraz z wybieraną przez ludzi chemią. Naturalne środki czystości to dobra opcja na komfortowe i bezpieczne czyszczenie domu, przez osoby borykające się z alergią. Chemiczne substancje często wywołują takie reakcje alergiczne jak: wysypka, zaczerwienienie i swędzenie skóry, kichanie. Takie reakcje mogą być bardzo uciążliwe podczas regularnego sprzątania. Profesjonalne środki czystościeko składzie są dobrym rozwiązaniem dla osób z niezwykle wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień. To preparaty bezzapachowe, delikatne, a zarazem równie skuteczne. Oferujemy wiele środków czystości bezpiecznych dla alergików oraz noworodków. Takie płyny i proszki do prania posiadają jedynie w składzie tlen aktywny, bez wybielaczy optycznych czy rozjaśniaczy. Środki są całkowicie bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka. Preparaty hipoalergiczne sprawiają, że każdy alergik może skutecznie wysprzątać dom, a przy tym nie narazić się na uciążliwe reakcje alergiczne.

Naturalne środki czystości do domu i ich wpływ na środowisko

Właściwie w każdym domu znaleźć można minimum jeden środek chemiczny do czyszczenia łazienki, kuchni czy do prania ubrań. Z takimi preparatami mamy bardzo częsty kontakt, gdyż dom należy czyścić regularnie, aby nie zalegały w nim zanieczyszczenia. Mało ekologiczne środki czystości są elementem naszego życia, nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje dla nich doskonała alternatywa. Czyścimy nimi naczynia, robimy pranie, mają one więc bezpośredni kontakt z naszym organizmem, skórą. Niestety przez to przenosimy wiele szkodliwych substancji zarówno na naszą rodzinę, jak i całe otoczenie. Chemiczne środki zanieczyszczają wodę w przyrodzie, co wpływa na całe otaczające nas środowisko. Korzystając z chemicznych środków, przyczyniamy się do zanieczyszczenia, gdyż związki w nich zawarte powierzchniowo-czynne, wpływają na zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody. Cienka warstwa preparatu przylegająca do podłoża jest możliwa do usunięcia, ale tylko przy wykorzystaniu specjalnego rozpuszczalnika. W ten sposób znowu stwarza się zagrożenie dla środowiska. Aby uniknąć tego błędnego koła, warto wybrać właśnie ekologiczne środki czystości.

Dlaczego warto wybrać właśnie ekologiczne środki czystości do domu?

Ekologiczne preparaty są najlepszą propozycją dla wszystkich osób, którym zależy na zdrowiu naszej planety, a także swoim i swojej rodziny. Preparaty zawierające szkodliwą chemię, mogą wywołać alergię czy problemy ze skórą. Zaletą naturalnych produktów jest przyjemny zapach, niedrażniący jak to bywa w przypadku silnych detergentów. Bardzo ważna jest również ich skuteczność. Nie musimy obawiać się, iż bio środki nie wyczyszczą dokładnie naszych naczyń czy ubrań, gdyż działają one równie dobrze, jak preparaty chemiczne. Poradzą sobie z trudnymi do usunięcia plamami na ubraniach czy zaschniętymi resztkami jedzenia na naczyniach. Tego rodzaju produkty są o wiele delikatniejsze w działaniu, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie dojdzie do naruszenia danego przedmiotu, który zostaje przez nas czyszczony. Ze środkami czystości mamy bliski kontakt, zwłaszcza w przypadku preparatu do mycia naczyń. Nawet jeśli resztki środka zostaną na naczyniach, nie stanowią one zagrożenia dla naszego zdrowia, w przeciwieństwie do sklepowych płynów. Dużą zaletą ekologicznych produktów, jest ich biodegradowalność, rozkładają się bez uwalniania do środowiska szkodliwych substancji.

Naturalne środki czystości- Sklep internetowy bionaura.pl

Oferta naturalnych środków czystości do domu jest bogata, bez problemu znaleźć można preparat dostosowany do naszych potrzeb o przyjemnym zapachu. Nasz sklep bionaura.pl ma w swojej ofercie również wiele naturalnych kosmetyków dla dzieci i dorosłych, do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Znaleźć tu można również bio środki higieniczne i wiele innych produktów wysokiej jakości, o naturalnym składzie.

Ekologiczne środki czystości

10 x YOPE Płyn Do Mycia Szyb i Luster Bezzapachowy 750 ml

10 x YOPE Płyn Do Mycia Szyb i Luster Bezzapachowy 750 ml
10 x YOPE Płyn Do Mycia Szyb i Luster Bezzapachowy 750 ml
Płyn do mycia szyb i luster. 90% składników jest pochodzenia naturalnego lub o niskim stopniu przetworzenia. Produkt bezpieczny dla środowiska.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 115,50 zł
szt.

10x STANLAB Soda Oczyszczona 1Kg

10x STANLAB Soda Oczyszczona 1Kg
10x STANLAB Soda Oczyszczona 1Kg
Soda oczyszczona 10x 1 kg

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 127,27 zł
szt.

6 x BABY ANTHYLLIS Dodatek do proszku IGIENIZZANTE BUCATO do prania pieluszek, bielizny, ubranek 500g

6 x BABY ANTHYLLIS Dodatek do proszku IGIENIZZANTE BUCATO do prania pieluszek, bielizny, ubranek 500g
6 x BABY ANTHYLLIS Dodatek do proszku IGIENIZZANTE BUCATO do prania pieluszek, bielizny, ubranek 500g
IGIENIZZANTE BUCATO - działa lepiej niż podobne dodatki do proszków ponieważ produkt Pierpaoli ma dodatek z olejku lawendowego oraz został przetestowany na skuteczność.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 174,57 zł
szt.

6x LILLY'S ECO CLEAN Bezzapachowy Skoncentrowany płyn do prania z organicznym aloesem 1000ml

6x LILLY'S ECO CLEAN Bezzapachowy Skoncentrowany płyn do prania z organicznym aloesem 1000ml
6x LILLY'S ECO CLEAN Bezzapachowy Skoncentrowany płyn do prania z organicznym aloesem 1000ml
Płyn do Prania Lilly’s ECO Clean doskonale sprawdza się również do prania ręcznego i namaczania ubrań. Jest bezpieczny dla wełnianych i jedwabnych tkanin...

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 272,21 zł
szt.

6x LILLY'S ECO CLEAN Płyn do zmiękczania tkanin z olejkiem z kwiatu pomarańczy i olejkiem rumiankowym 750ml

6x LILLY'S ECO CLEAN Płyn do zmiękczania tkanin z olejkiem z kwiatu pomarańczy i olejkiem rumiankowym 750ml
6x LILLY'S ECO CLEAN Płyn do zmiękczania tkanin z olejkiem z kwiatu pomarańczy i olejkiem rumiankowym 750ml
Płyn do Zmiękczania Tkanin Lilly’s ECO Clean jest bezpieczny dla wrażliwej skóry najmłodszych członków rodziny. Doskonale sprawdza się w twardej wodzie...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 143,45 zł
szt.

6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany Płyn do Mycia Podłóg z olejkiem pomarańczowym 750ml

6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany Płyn do Mycia Podłóg z olejkiem pomarańczowym 750ml
6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany Płyn do Mycia Podłóg z olejkiem pomarańczowym 750ml
Lilly’s ECO Clean olejek pomarańczowy sprawi, że podłogi pozostaną idealnie czyste i lśniące przez długi czas, bez udziału szkodliwych, chemicznych detergentów...

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 131,33 zł
szt.

6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany płyn do prania z olejkiem z kwiatu pomarańczy i olejkiem rumiankowym 1000ml

6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany płyn do prania z olejkiem z kwiatu pomarańczy i olejkiem rumiankowym 1000ml
6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany płyn do prania z olejkiem z kwiatu pomarańczy i olejkiem rumiankowym 1000ml
Płyn do Prania Lilly’s ECO Clean doskonale sprawdza się również do prania ręcznego i namaczania ubrań. Jest bezpieczny dla wełnianych i jedwabnych tkanin...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 272,21 zł
szt.

6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany Płyn do Toalet z olejkiem z drzewa herbacianego 750 ml

6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany Płyn do Toalet z olejkiem z drzewa herbacianego 750 ml
6x LILLY'S ECO CLEAN Skoncentrowany Płyn do Toalet z olejkiem z drzewa herbacianego 750 ml
Zawarty w Płynie do Toalet Lilly’s ECO Clean olejek z drzewa herbacianego zapewnia skuteczne czyszczenie, a także działa jak naturalny odświeżacz powietrza...

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 131,33 zł
szt.

6x LILLY'S ECO CLEAN Środek Czyszczący do Ogólnego Stosowania z olejkiem eukaliptusowym 500ml

6x LILLY'S ECO CLEAN Środek Czyszczący do Ogólnego Stosowania z olejkiem eukaliptusowym 500ml
6x LILLY'S ECO CLEAN Środek Czyszczący do Ogólnego Stosowania z olejkiem eukaliptusowym 500ml
Unikalna, formuła na bazie octu winnego łatwo i skutecznie usuwa brud. Środek jest odpowiedni do usuwania kurzu i polerowania powierzchni. Olejek z liści eukaliptusowych pozostawia świeży, przyjemny zapach...

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 129,94 zł
szt.

ATTITUDE Płyn do płukania Kwiaty Polne 40 płukań 1040 ml

ATTITUDE Płyn do płukania Kwiaty Polne 40 płukań 1040 ml
ATTITUDE Płyn do płukania Kwiaty Polne 40 płukań 1040 ml
Delikatny koncentrat do płukania pozostawia tkaniny miękkimi i delikatnymi w dotyku. Bezpieczny skład pozbawiony jest optycznych wybielaczy, sztucznych barwników, substancji nawet potencjalnie rakotwórczych. Odpowiedni do prania w każdej temperaturze..

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 43,99 zł
szt.

ATTITUDE Płyn do płukania Skórka Cytrynowa 40 płukań 1040 ml

ATTITUDE Płyn do płukania Skórka Cytrynowa 40 płukań 1040 ml
ATTITUDE Płyn do płukania Skórka Cytrynowa 40 płukań 1040 ml
Delikatny koncentrat do płukania pozostawia tkaniny miękkimi i delikatnymi w dotyku. Bezpieczny skład pozbawiony jest optycznych wybielaczy, sztucznych barwników, substancji nawet potencjalnie rakotwórczych. Odpowiedni do prania w każdej temperaturze..

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 42,02 zł
szt.

BEZZAPACHOWY PŁYN DO PRANIA DELIKATNYCH RZECZY JEDWABIU I WEŁNY 750 ML NA 25 PRAŃ - ECOZONE

BEZZAPACHOWY PŁYN DO PRANIA DELIKATNYCH RZECZY JEDWABIU I WEŁNY 750 ML NA 25 PRAŃ - ECOZONE
BEZZAPACHOWY PŁYN DO PRANIA DELIKATNYCH RZECZY JEDWABIU I WEŁNY 750 ML NA 25 PRAŃ - ECOZONE
BEZZAPACHOWY Płyn do Prania delikatnych rzeczy Ecozoneposiada unikatową formułę idealną dla osób ze skórą wrażliwą, nawet dla malutkich dzieci...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 32,99 zł
szt.

Bezzapachowy Skoncentrowany płyn do prania z organicznym aloesem 1000ml - LILLY'S ECO CLEAN

Bezzapachowy Skoncentrowany płyn do prania z organicznym aloesem 1000ml - LILLY'S ECO CLEAN
Bezzapachowy Skoncentrowany płyn do prania z organicznym aloesem 1000ml - LILLY'S ECO CLEAN
Płyn do Prania Lilly’s ECO Clean doskonale sprawdza się również do prania ręcznego i namaczania ubrań. Jest bezpieczny dla wełnianych i jedwabnych tkanin...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 45,36 zł
szt.

BIO-D Ekologiczny Płyn do prania bezzapachowy 5L

BIO-D Ekologiczny Płyn do prania bezzapachowy 5L
BIO-D Ekologiczny Płyn do prania bezzapachowy 5L
Niebiologiczny, uniwersalny, ekologiczny i skoncentrowany oraz bezzapachowy i hipoalergiczny, odpowiedni do skóry wrażliwej ...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 182,48 zł
szt.

BIO-D Ekologiczny Płyn uniwersalny na twarde powierzchnie 500ml uzupełnienie

BIO-D Ekologiczny Płyn uniwersalny na twarde powierzchnie 500ml uzupełnienie
BIO-D Ekologiczny Płyn uniwersalny na twarde powierzchnie 500ml uzupełnienie
Płyn na twarde powierzchnie, uniwersalny, ekologiczny ...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 18,69 zł
szt.
 • nowość

BIO-D Środek do czyszczenia i neutralizacji zapachów w domu i ogrodzie 750ml

BIO-D Środek do czyszczenia i neutralizacji zapachów w domu i ogrodzie 750ml
BIO-D Środek do czyszczenia i neutralizacji zapachów w domu i ogrodzie 750ml
Ekologiczny płyn Bio-D do czyszczenia i neutralizowania brzydkich zapachów..

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 26,39 zł
szt.
 • nowość

BIOLIFE FABRI CLEANSE Antyalergiczny dodatek do prania 300ml

BIOLIFE FABRI CLEANSE Antyalergiczny dodatek do prania 300ml
BIOLIFE FABRI CLEANSE Antyalergiczny dodatek do prania 300ml
FabriCleanse™ z Eukaliptusem i Ylang Ylang należy stosować w proporcji 50ml na pranie. Czyści ubrania z ponad 95% zawartości pyłków, alergenów odzwierzęcych i roztoczy bez względu na temperaturę prania. FabriCleanse™można także stosować do czyszczenia dywanów: należy dodać 1mlFabriCleanse™ na litr płynu do czyszczenia dywanów..

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 117,69 zł
szt.

Boraks - czteroboran sodu 10-wodny - ekologiczny środek czyszczący 1kg - STANLAB

Boraks - czteroboran sodu 10-wodny - ekologiczny środek czyszczący 1kg - STANLAB
Boraks - czteroboran sodu 10-wodny - ekologiczny środek czyszczący 1kg - STANLAB
Ekologiczny środek czyszczący, TANI I SKUTECZNY. Wywabia uciążliwe plamy z odzieży (buraki, wino, herbata, tłuszcze, soki itp.), działa wybielająco.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 9,24 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl