Producenci

Ekologiczne środki czystości - naturalne środki czystości

Świat w dzisiejszych czasach musi stawić czoła wielu globalnym problemom, które zagrażają naturalnej równowadze naszej planety, ale również życiu zwierząt, roślin oraz ludzi. Zwiększa się świadomość społeczeństwa na temat ekologii oraz szkodliwości danych substancji. Ludzie coraz częściej zamiast chemicznych produktów, wybierają zdrowsze i naturalne rozwiązania.

/newline/

Dzięki takiemu wyborowi zmniejsza się problem zanieczyszczenia wód, gleb i powietrza. W trosce o środowisko oraz zdrowie swoje i rodziny, warto zamienić na przykład chemiczne środki czystości, na te ekologiczne i w pełni bezpiecznie. Każdy z nas wie, że o czystość należy regularnie dbać. Warto więc zaopatrzyć się w preparaty do czyszczenia, które nawet często stosowane, nie zaszkodzą nam, a do tego skutecznie usuną wszelki zalegający brud i tłuszcz.

Naturalne i profesjonalne środki czystości do domu to między innymi:

  • ekologiczne płyny do prania
  • naturalne płyn do płukania
  • bio proszki do prania
  • naturalne płyny do mycia naczyń

Wszystkie oferowane przez nas ekologiczne środki czystości zawierają w sobie składniki bezpieczne dla skóry i środowiska takie jak: olejki, woda zdemineralizowana, kwasy naturalnego pochodzenia. Stosując takie preparaty przy codziennym sprzątaniu, utrzymamy dom w idealnym stanie, zyskując przy tym piękny, subtelny zapach, który przywodzi na myśl naturę.

Niebezpieczne środki chemiczne

Z pewnością ciężko jest zmienić swoje stare nawyki, jednak z wielu względów warto postawić właśnie na naturalne środki czystości, rezygnując z silnych detergentów. Chemiczne środki dostępne w drogerii kryją w sobie wiele groźnej chemii, która może doprowadzić do problemów z układem oddechowym, podrażnień skóry oraz śluzówek. Takie związki chemiczne szkodzą całemu światu, pomimo tego że skutecznie rozkładają brud, nie poleca się je do stosowania jeśli zależy nam na zdrowym domu. Najbardziej niebezpieczne składniki drogeryjnych produktów to:

  • Benzeny, ftalany i formaldehydy- działają silnie rakotwórczo, podnoszą ryzyko wystąpienia chorób wątroby. Znajdują zastosowanie głównie w odświeżaczach powietrza.
  • Sztuczne substancje zapachowe- są to przeważnie pochodne ropy naftowej, wywołujące silne alergie.
  • Związki chloru- toksyczne dla układu oddechowego.
  • Rozjaśniacze optyczne- znajdujące się w płynach i proszkach do prania. Podrażniają skórę i również bardzo toksyczne.
  • Wodorotlenek sodu - we większych ilościach może powodować poparzenia skóry,
  • Zmiękczacze- składnik płynów do płukania, zwierają pentan i octan benzylowy. Substancje te należą do grona jednych z najniebezpieczniejszych.

Wszystkie te składniki mogą znajdować się w jednym niepozornym preparacie, o dosyć przyjemnym zapachu. Należy jednak pamiętać, jak groźne mogą być dla naszego zdrowia, dobrą alternatywą dla tych produktów są naturalne środki czystości do domu, bazujące na naturalnych ziołach i ekstraktach. Nie zawierają one w sobie żadnych szkodliwych substancji, a ich przyjemny zapach, wynika jedynie z dodania do nich naturalnych olejków eterycznych.

Ekologiczne środki czystości

Podstawą zdrowego domu są ekologiczne preparaty, niemające w składzie chemicznych substancji takich jak: chlor, fosfor, enzymy, środki petrochemiczne, dodatki zapachowe, sztuczne substancje i te modyfikowane genetycznie. Naturalne produkty oferowane w naszym sklepie nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby w jakiś sposób zagrozić zdrowiu czy negatywnie wpłynąć na środowisko. Ich skład bazuje na naturalnych składnikach jak m.in.: olejek cytrynowy, aloes, olejek kokosowy, olejek palmowy, krzemień, sód, cytrynian. Produkty te są nie tylko ekologiczne, ale w większości hipoalergiczne. Wybór środków czystości o naturalnym składzie jest świadomą decyzją, która przyniesie nam wiele korzyści. To połączenie wysokiej skuteczności działania i bezpieczeństwa. Takie preparaty równie skutecznie co silne detergenty, radzą sobie z brudem, plamami i nawet trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Bio preparaty ulegają całkowitej biodegradacji, przez co nie oddziałują niekorzystnie na środowisko. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie ekologię oraz ochronę środowiska, a także zdrowie swoje i swoich bliskich.

Ekologiczne Środki czystości sklep internetowy- propozycja dla alergików

W dzisiejszych czasach na alergię cierpi nawet 30 procent całej populacji, jest to bardzo dużo. Pojawianie się różnych alergii rośnie cały czas, wraz z wybieraną przez ludzi chemią. Naturalne środki czystości to dobra opcja na komfortowe i bezpieczne czyszczenie domu, przez osoby borykające się z alergią. Chemiczne substancje często wywołują takie reakcje alergiczne jak: wysypka, zaczerwienienie i swędzenie skóry, kichanie. Takie reakcje mogą być bardzo uciążliwe podczas regularnego sprzątania. Profesjonalne środki czystościeko składzie są dobrym rozwiązaniem dla osób z niezwykle wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień. To preparaty bezzapachowe, delikatne, a zarazem równie skuteczne. Oferujemy wiele środków czystości bezpiecznych dla alergików oraz noworodków. Takie płyny i proszki do prania posiadają jedynie w składzie tlen aktywny, bez wybielaczy optycznych czy rozjaśniaczy. Środki są całkowicie bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka. Preparaty hipoalergiczne sprawiają, że każdy alergik może skutecznie wysprzątać dom, a przy tym nie narazić się na uciążliwe reakcje alergiczne.

Naturalne środki czystości do domu i ich wpływ na środowisko

Właściwie w każdym domu znaleźć można minimum jeden środek chemiczny do czyszczenia łazienki, kuchni czy do prania ubrań. Z takimi preparatami mamy bardzo częsty kontakt, gdyż dom należy czyścić regularnie, aby nie zalegały w nim zanieczyszczenia. Mało ekologiczne środki czystości są elementem naszego życia, nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje dla nich doskonała alternatywa. Czyścimy nimi naczynia, robimy pranie, mają one więc bezpośredni kontakt z naszym organizmem, skórą. Niestety przez to przenosimy wiele szkodliwych substancji zarówno na naszą rodzinę, jak i całe otoczenie. Chemiczne środki zanieczyszczają wodę w przyrodzie, co wpływa na całe otaczające nas środowisko. Korzystając z chemicznych środków, przyczyniamy się do zanieczyszczenia, gdyż związki w nich zawarte powierzchniowo-czynne, wpływają na zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody. Cienka warstwa preparatu przylegająca do podłoża jest możliwa do usunięcia, ale tylko przy wykorzystaniu specjalnego rozpuszczalnika. W ten sposób znowu stwarza się zagrożenie dla środowiska. Aby uniknąć tego błędnego koła, warto wybrać właśnie ekologiczne środki czystości.

Dlaczego warto wybrać właśnie ekologiczne środki czystości do domu?

Ekologiczne preparaty są najlepszą propozycją dla wszystkich osób, którym zależy na zdrowiu naszej planety, a także swoim i swojej rodziny. Preparaty zawierające szkodliwą chemię, mogą wywołać alergię czy problemy ze skórą. Zaletą naturalnych produktów jest przyjemny zapach, niedrażniący jak to bywa w przypadku silnych detergentów. Bardzo ważna jest również ich skuteczność. Nie musimy obawiać się, iż bio środki nie wyczyszczą dokładnie naszych naczyń czy ubrań, gdyż działają one równie dobrze, jak preparaty chemiczne. Poradzą sobie z trudnymi do usunięcia plamami na ubraniach czy zaschniętymi resztkami jedzenia na naczyniach. Tego rodzaju produkty są o wiele delikatniejsze w działaniu, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie dojdzie do naruszenia danego przedmiotu, który zostaje przez nas czyszczony. Ze środkami czystości mamy bliski kontakt, zwłaszcza w przypadku preparatu do mycia naczyń. Nawet jeśli resztki środka zostaną na naczyniach, nie stanowią one zagrożenia dla naszego zdrowia, w przeciwieństwie do sklepowych płynów. Dużą zaletą ekologicznych produktów, jest ich biodegradowalność, rozkładają się bez uwalniania do środowiska szkodliwych substancji.

Naturalne środki czystości- Sklep internetowy bionaura.pl

Oferta naturalnych środków czystości do domu jest bogata, bez problemu znaleźć można preparat dostosowany do naszych potrzeb o przyjemnym zapachu. Nasz sklep bionaura.pl ma w swojej ofercie również wiele naturalnych kosmetyków dla dzieci i dorosłych, do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Znaleźć tu można również bio środki higieniczne i wiele innych produktów wysokiej jakości, o naturalnym składzie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl