Producenci

Bambusowe i Ekologiczne patyczki do uszu

Ekologia w dzisiejszych czasach to już  nie tylko moda, ale konieczność. Wraz z rozwojem przemysłu, komunikacji i konsumpcji pogarsza się stan środowiska naturalnego. Z każdym rokiem zwiększa się ilość emisji zanieczyszczeń, maleje ilość lasów, wody, człowiek żyje w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. W walce o lepszy stan świata, w którym żyjemy powstały produkty ekologiczne, które nie przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczeń, a dodatkowo powoduje, że zużywane jest mniej szkodliwych produktów.

/newline/

Produkty bio produkowane są z poszanowaniem środowiska, z wyrobów,  które można ponownie wykorzystać, są przyjazne dla zdrowia i samopoczucia człowieka. W sklepach eko można skupić zdrową, ekologiczną żywność, produkty do domu, środki czystości, kosmetyki i artykuły higieniczne. Sklepy bio cieszą się ciągle rosnącą popularnością. Coraz więcej osób chce żyć, nie szkodząc środowisku i dbając o siebie i przyszłe pokolenia. 

Patyczki do uszu - artykuł potrzebny w każdym domu

Patyczki do uszu są niemal w każdej łazience, w każdym domu. Służą nie tylko do higieny uszu, ale również do wielu innych czynności, np. są pomocne w makijażu, można używać ich do usuwania nadmiaru lakieru z paznokci itp. Patyczki służą do przemywania dzieciom oczu, dziąseł, pępka. Patyczki higieniczne są obecnie produkowane przez wiele firm kosmetycznych, można kupić je w niemal w każdym sklepie. Są potrzebne, ale niestety dostępne w większości sklepów patyczki do uszu są mało ekologiczne. Składają się z plastykowego patyczka zakończonego nawiniętą watą. Plastyk to jedno z tworzyw, które rozkłada się bardzo długo, od 100 do 1000 lat, dlatego jest przyczyną znacznego zanieczyszczenia środowiska. Patyczki do uszu są małe, często nie zwraca się na nie uwagi. Jednak z racji tego, że są prawie w każdym domu, ich ogólna liczba jest bardzo duża. Jeżeli pomnoży się ilość pozostałości po patyczkach przez liczbę mieszkańców, ich ilość będzie zatrważająca. Plastykowe patyczki trafiają do mórz i oceanów, gdzie są przyczyną śmierci wielu organizmów żywych. Są często zjadane przez ptaki i zwierzęta, które często giną po spożyciu tworzywa sztucznego. Dużo lepszym, bezpieczniejszym dla wszystkich rozwiązaniem, jest zastąpienie zwykłych patyczków, ich ekologicznym odpowiednikiem. Ekologiczne patyczki do uszu są przyjazne dla środowiska naturalnego, są biodegradalne, rozkładają się znacznie szybciej.

Ekologiczne patyczki do uszu - jaki mamy wybór?

Alternatywą do zwykłych, dostępnych w każdym sklepie patyczków do uszu są ekologiczne patyczki do uszu, które można znaleźć w dobrych sklepach z produktami bio. Oferta sklepów jest szeroka, można w niej znaleźć:

  • patyczki do uszu bambusowe
  • drewniane patyczki do uszu
  • papierowe patyczki do uszu

Każdy z klientów może znaleźć produkt odpowiedni do swoich potrzeb, który będzie dobrej jakości, bezpieczny dla środowiska i użytkownika. Ekologiczne patyczki do uszu są biodegradowalne, dzięki czemu nie przyczyniają się do zwiększenia ilości zalegających odpadów. 

Patyczki do uszu bambusowe

Bambusowe patyczki do uszu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Są wykonane z 100% bambusa, najczęściej z dodatkiem naturalnej bawełny.  Bambus rośnie bardzo szybko, ma bardzo duże właściwości antyalergiczne. Do jego uprawy nie stosuje się pestycydów ani sztucznych nawozów, dzięki temu nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Drewniane patyczki do uszu są przyjazne da skóry, nie podrażniają, nie wywołują alergii. Są bardzo dobrym wyborem dla alergików, dzieci oraz osób o wrażliwej skórze. Są antybakteryjne, bez dodatku chloru. Drzewo bambusowe zawiera substancje, które działają jak środek przeciwbakteryjny, jest odporny na działanie szkodników i grzybów. Drewniana patyczki do uszu są przyjemne w użytkowaniu, nie wyślizgują się z rąk, zapewniają komfort i świeżość. Eko patyczki bambusowe można wrzucać do bioodpadów, rozkładają się szybko, w ciągu kilku miesięcy. Naturalne patyczki są pakowane w pudełka, które podlegają całkowitej biodegradacji. Są idealnym rozwiązaniem dla wegan, są neutralne dla zasobów wodnych. Eko patyczki są bezzapachowe, w składzie nie posiadają barwników, sztucznych substancji ani tworzyw sztucznych. Jak wszystkie patyczki, również patyczki bambusowe do uszu mogą mieć szerokie przeznaczenie. Mogą być pomocne w demakijażu, punkowym nakładaniu kosmetyków lub leków, oczyszczania otarć i ran. Są idealne również od użytku domowego, za ich pomocą można wyczyścić klawiaturę i drobne sprzętu agd.  Przykładem tego typu patyczków są ZUZII Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną, w wersji dla dzieci i dorosłych lub EKOLOCO Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa.  

Ekologiczne patyczki do uszu

Na rynku można znaleźć również ekologiczne patyczki do uszu, które są kontrolowane przez Ecocert Greenlife według standardów GOTS. Dzięki temu, można mieć pewność, że produkt jest całkowicie ekologiczny, produkowany z certyfikowanych upraw ekologicznych i według wg. standardów sprawiedliwego handlu. Patyczki bio są produkowane z upraw, pozbawionych modyfikacji genetycznych, wolnych od pestycydów. Każdy, komu nie jest obca idea ekologii, powinien zainteresować się ich stosowaniem. 

Papierowe patyczki do uszu

Inną wersja ekologicznych wyrobów są papierowe patyczki do uszu. Są wykonane z papieru odzyskanego z recyklingu oraz bawełny organicznej, nie bielonej chlorem. Mają certyfikaty, które gwarantują ich dobry wpływ na środowisko. Naturalne patyczki papierowe są testowane dermatologicznie, ulegają biodegradacji, opakowanie wykonane jest z surowców odnawialnych. Przykładem takiego wyrobu są patyczki firmy SIMPLY GENTLE.

Eko patyczki do uszy - czy są tak samo dobre jak tradycyjne patyczki higieniczne?

Wiele osób boi się kupować produkty ekologiczne w obawie, że nie będą równie dobre i skuteczne jak tradycyjne, dostępne w każdym sklepie. Oczywiście takie obawy są zupełnie niepotrzebne, ponieważ produkty naturalne nie różnię się skutecznością od tych sztucznych. Często są dużo lepsze, nie zawierają substancji, które mogą być przyczyną alergii, podrażnień skóry czy poważnych chorób. Stosowanie eko produktów powinno stać się czymś naturalnym, bo w ten sposób nie tylko dba się o siebie, ale również o świat, w którym żyjemy. Bio patyczki do uszu mogą być stosowane u dzieci od pierwszych dni życia. Są w 100% naturalne, bezpieczne, idealne dla wrażliwej, pozbawionej ochrony skóry niemowlaka. Są idealne dla osób, które zmagają się z problemami skóry, alergików i osób z osłabionym układem odpornościowym. Wiele osób myśli, że produkty bio są dużo droższe, dlatego rezygnuje z ich stosowania. To również mit, który warto rozwiać. Ceny eko produktów są podobne do tych używanych na co dzień. 

Naturalne patyczki do uszu - Sklep internetowy bionaura.pl

Ekologiczne patyczki do uszu można znaleźć w dobrych sklepach z bio produktami. Jednym z nich jest internetowy sklep Bionaura pl. W ofercie sklepu można znaleźć produkty ekologiczne, sprawdzonych i wiarygodnych producentów. Szukając eko produktów należy zwracać szczególną uwagę na skład, umieszczony na opakowaniu. Zdarza się, że niektórzy producencie w celu zwiększenia zainteresowania, umieszczają na opakowaniu nazwę eko, bio lub naturalny. Niestety, często jest to tylko nazwa, która nie ma żadnego odzwierciedlania w rzeczywistym składzie. W sklepie Bionaura pl. wszystkie oferowane produkty są w 100% ekologiczne, potwierdzone odpowiednimi badaniami i certyfikatami. Sklep bionaura.pl oferuje szeroki wybór naturalnych kosmetyków, w tym odżywki do włosów, kremy do twarzy, balsamy do ciała, pasty do zębów, produkty dla kobiet, dzieci i mężczyzn. W sklepie można również zaopatrzyć się w ekologiczne środki czystości oraz produkty higieniczne. Można kupić eko szczoteczki do zębów, ekologiczne podpaski, kubeczki menstruacyjne oraz szeroki wybór naturalnych patyczków ekologicznych. Warto zainteresować się ofertą sklepu, ponieważ pozwoli to zadbać o siebie i świat, w którym żyjemy. Tylko zintegrowane działanie, w tym również stosowanie bio produktów pomoże zmniejszyć ilość zanieczyszczeń. 

10 x HYDROPHIL Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk

10 x HYDROPHIL Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk
10 x HYDROPHIL Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk
Patyczki do uszu marki Hydrophil są w całości biodegradowalne ...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 96,80 zł
szt.

5 x HYDROPHIL Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk

5 x HYDROPHIL Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk
5 x HYDROPHIL Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk
Patyczki do uszu marki Hydrophil są w całości biodegradowalne ...

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 48,40 zł
szt.

Ekologiczne biodegradowalne patyczki do uszu Bambus i Naturalna Bawełna, 100 sztuk - HUMBLE BRUSH

Ekologiczne biodegradowalne patyczki do uszu Bambus i Naturalna Bawełna, 100 sztuk - HUMBLE BRUSH
Ekologiczne biodegradowalne patyczki do uszu Bambus i Naturalna Bawełna, 100 sztuk - HUMBLE BRUSH
Bardzo przyjemne w dotyku i wygodne w użyciu. Zapewniają odpowiedni komfort czyszczenia i higienę na odpowiednim poziomie. Po użyciu patyczki można wyrzucić do odpadów organicznych, na kompost lub do innych odpadów. Patyczki w 100% ulegają biodegradacji.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 10,67 zł
szt.

Ekologiczne patyczki kosmetyczne 200szt. - BOCOTON

Ekologiczne patyczki kosmetyczne 200szt. - BOCOTON
Ekologiczne patyczki kosmetyczne 200szt. - BOCOTON
Ekologiczne patyczki kosmetyczne 200szt

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 9,24 zł
szt.

ENZYMATYCZNE PATYCZKI CZYSZCZĄCE DO ODPŁYWÓW 12 SZT - ECOZONE

ENZYMATYCZNE PATYCZKI CZYSZCZĄCE DO ODPŁYWÓW 12 SZT - ECOZONE
ENZYMATYCZNE PATYCZKI CZYSZCZĄCE DO ODPŁYWÓW 12 SZT - ECOZONE
Enzymatyczne patyczki do czyszczenia odpływów w kuchni i łazience usuwają prawie każdy powód zatorów i brzydkiego zapachu w zlewach i odpływach...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 46,19 zł
szt.

ENZYMATYCZNE PATYCZKI CZYSZCZĄCE DO ODPŁYWÓW 12 SZT CYTRUSOWE - ECOZONE

ENZYMATYCZNE PATYCZKI CZYSZCZĄCE DO ODPŁYWÓW 12 SZT CYTRUSOWE - ECOZONE
ENZYMATYCZNE PATYCZKI CZYSZCZĄCE DO ODPŁYWÓW 12 SZT CYTRUSOWE - ECOZONE
Enzymatyczne patyczki do czyszczenia odpływów w kuchni i łazience usuwają prawie każdy powód zatorów i brzydkiego zapachu w zlewach i odpływach...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 46,19 zł
szt.

MASMI Patyczki higieniczne do uszu z organicznej bawełny 200 SZT

MASMI Patyczki higieniczne do uszu z organicznej bawełny 200 SZT
MASMI Patyczki higieniczne do uszu z organicznej bawełny 200 SZT
Patyczki higieniczne do uszu MASMI NATURAL COTTON wykonane w całości ze 100% certyfikowanej bawełny organicznej, wyjątkowo delikatne, hypoalergiczne – nie powodują podrażnień skóry i alergii...

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 10,01 zł
szt.
  • nowość

MASMI Patyczki higieniczne do uszu z organicznej bawełny dla niemowląt i dzieci 56 SZT

MASMI Patyczki higieniczne do uszu z organicznej bawełny dla niemowląt i dzieci 56 SZT
MASMI Patyczki higieniczne do uszu z organicznej bawełny dla niemowląt i dzieci 56 SZT
Patyczki higieniczne do uszu MASMI NATURAL COTTON wykonane w całości ze 100% certyfikowanej bawełny organicznej, wyjątkowo delikatne, hypoalergiczne – nie powodują podrażnień skóry i alergii...

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 8,13 zł
szt.
  • nowość

Organiczne Patyczki Kosmetyczne do Uszu (200 szt) - Simply Gentle

Organiczne Patyczki Kosmetyczne do Uszu (200 szt) - Simply Gentle
Organiczne Patyczki Kosmetyczne do Uszu (200 szt) - Simply Gentle
Organiczne patyczki kosmetyczne mają wiele zastosowań zarówno dla dzieci i rodziców.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 11,33 zł
szt.

Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk - HYDROPHIL

Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk - HYDROPHIL
Patyczki do uszu w 100% BIODEGRADOWALNE z bawełny i bambusa 100 sztuk - HYDROPHIL
Patyczki higieniczne HYDROPHIL są w całości biodegradowalne.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 9,68 zł
szt.

Patyczki kosmetyczne 200szt. - ORGANYC

Patyczki kosmetyczne 200szt. - ORGANYC
Patyczki kosmetyczne 200szt. - ORGANYC
Patyczki kosmetyczne 200szt.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 14,96 zł
szt.

Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną dla dzieci 50 szt - ZUZII

Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną dla dzieci 50 szt - ZUZII
Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną dla dzieci 50 szt - ZUZII
Wykonane są ze 100% hipoalergicznej bawełny i organicznego bambusa. Są bezwonne i nie zawierają żadnych barwników, chemikaliów ani tworzyw sztucznych..

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 9,23 zł
szt.

Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną w kształcie bałwanka/szpicu 100szt - ZUZII

Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną w kształcie bałwanka/szpicu 100szt - ZUZII
Patyczki kosmetyczne bambusowe z bawełną w kształcie bałwanka/szpicu 100szt - ZUZII
Wykonane są ze 100% hipoalergicznej bawełny i organicznego bambusa. Są bezwonne i nie zawierają żadnych barwników, chemikaliów ani tworzyw sztucznych..

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 7,69 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl