Producenci

Bambusowa szczoteczka do zębów

Nie ma idealnych szczoteczek do mycia zębów. Jednak niektóre szczoteczki niestety są mniej idealne od swoich odpowiedników. W dzisiejszych czasach wśród szczoteczek do mycia zębów królują plastikowe produkty, które mają nylonowe włosie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne spustoszenie dla naturalnego środowiska sieje za pośrednictwem korzystania z plastikowych produktów w codziennym życiu.

/newline/

Co należy wiedzieć o bio bambusowych szczoteczkach do zębów?

Większość rodzin na całym świecie zużywa każdego dnia patyczki do mycia uszu i szczoteczki do mycia zębów, które lądują potem w koszu na śmieci. Większość plastikowych kosmetyków będzie rozkładała się przez następne 500 lat. Przez cały ten okres wykorzystany plastik zalega na wysypiskach śmieci lub ląduje w skupiskach wody, gdzie utrudnia życie rybom, żółwiom morskim i innym żyjątkom występującym w wodach.

Bambusowa szczoteczka do zębów eko to sposób na uratowanie naturalnego środowiska.

Rzadko kiedy zastanawiamy się nad poruszeniem tej kwestii. Dlatego też niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że od prawie 100 lat użycie plastikowych szczoteczek do zębów i innych przyrządów łazienkowych nieustannie wzrasta z roku na rok. Najłatwiejszym sposobem na uzmysłowienie sobie skali tego problemu jest fakt dotyczący tego, że prawie każdy z nas posiada kawałek plastiku w postaci szczoteczki w swojej łazience. Zastanów się teraz, jak wiele osób na świecie posiada ten sam produkt w swoim łazienkowym kąciku z akcesoriami.

To właśnie plastik jest głównym przedmiotem, z którego korzystamy podczas porannej toalety. Cały niedegradowalny plastik i polimer, który zużywamy, zaśmieca następnie środowisko naturalne. Skoro plastik potrzebuje aż 500 lat na całkowite rozłożenie się, oznacza to, że zużyte sto lat temu plastikowe produkty nadal zalegają w środowisku.

Poznaj 5 kluczowych korzyści płynących z używania ekologicznych drewnianych szczoteczek do zębów.

Szczoteczki występują w różnych kształtach, rozmiarach, fakturze włosia dostosowanej do różnej wytrzymałości dziąseł i różnych materiałach składowych. Niestety najczęściej jest to przeważająca część plastiku. Coraz częściej zdarza się, że klienci w trosce o środowisko korzystają z drewnianej szczoteczki do zębów. Dostępne za pośrednictwem nasze sklepu produkty do higieny jamy ustnej to naturalne włosie i biodegradowalne drewno, które sprzyja ochronie matki natury.

W ostatniej dekadzie nastąpił duży postęp w wielu aspektach życia. Szczoteczki do zębów nie pozostały w tyle. Nasz sklep kultywuje rozszerzanie zainteresowania ekologicznymi produktami wśród klientów, dlatego też wprowadzamy do oferty produkt, którym jest szczoteczka do zębów bambusowa. Cała koncepcja opiera się na wymianie materiałów za pośrednictwem, których są wyprodukowane szczoteczki, natomiast nie wprowadza żadnych zmian związanych z użytkowaniem produktu, dlatego też nikt nie musimy przejmować się dyskomfortem podczas codziennego szczotkowania zębów, gdy zdecyduje się na ekologiczną wersję produktu.

Oto zakres korzyści, które wyróżniają nasze bambusowe szczoteczki na tle nieekologicznych produktów:

Naturalny wybór sprzyjający ekologii.

Główną różnicą, która sprawia, że ekologiczne szczotki bambusowe są o wiele lepszym rozwiązaniem od plastikowych, jest fakt dotyczący tego, że materiał używany do przetwarzania plastiku (ropa naftowa) wymaga dużej ilości energii do przetworzenia i nie ulega biodegradacji, ponieważ jego usunięcie zajmuje ogromną ilość czasu. Skutkuje to powolnym i niezwykle długim uwalnianiem toksyn do środowiska.

W przypadku szczoteczki bambusowej uchwyt zostaje wyprodukowany z bambusów, które można pozostawiać na wysypiskach śmieci, mając pewność, że wkrótce całkowicie się rozłożą. Pamiętajmy również o tym, że rodzaj nylonu wykorzystywany do stworzenia włosia plastikowej szczoteczki najczęściej ląduje w akwenach wodnych i zagraża zwierzętom, które mogą go połknąć podczas poszukiwania pożywienia.

Wielu ludzi błędnie uważa, że alternatywą dla ochrony środowiska są szczoteczki elektryczne. Jest to błąd, ponieważ baterie wykorzystywane do zasilania szczoteczek elektrycznych są dla środowiska równie groźne, co plastikowe odpady. Drewniana szczoteczka do zębów to jedyne rozwiązanie, które pozwala nam całkowicie zutylizować zużyty produkt.

Zachowanie higieny jamy ustnej na wysokim poziomie przy pomocy ekologicznych szczoteczek.

Bambusowe szczoteczki do mycia zębów mają naturalne przeciwdrobnoustrojowe właściwości. Atrybut ten zapewnia ograniczony wzrost bakterii w jamie ustnej podczas korzystania z produktu. Mówiąc zwięźle, szczoteczka wykonana z naturalnych materiałów o wiele lepiej zwalcza zanieczyszczenia w postaci bakterii z zębów w porównaniu z plastikowymi odpowiednikami. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet bambusowe szczoteczki, które wykazują się działaniem przeciwdrobnoustrojowym, powinny być dokładnie płukane bezpośrednio po użyciu.

Zrównoważony rozwój.

Rosnące rośliny bambusa potrzebują bardzo mało czasu na wzrost do momentu, w którym będą zdatne do przerobienia na artykuły przeznaczone do użytku komercyjnego. Wiele osób posunęło się nawet do stwierdzenia, że bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na całym świecie. Dzięki swojemu naturalnego składowi przeciwdrobnoustrojowemu rośliny bambusa nie wymagają sztucznych nawozów i pestycydów, które ochronią je przed potencjalnymi szkodnikami w fazie wzrostu. Dzięki temu każdy, kto inwestuje w eko szczoteczki wykonane w pełni z rośliny bambusa, może mieć pewność co do tego, że korzysta wyłącznie z materiałów organicznych i biodegradowalnych.

Estetyka ekologicznych szczoteczek bambusowych.

Prezentowane przez nasz sklep bambusowe szczoteczki mają elegancki i wyjątkowy wygląd, który zaskoczy nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Ich kompostowanie jest niezwykle proste i sprzyja degradacji odpadów, dlatego też polecamy wybór każdemu, kto jest zaangażowany w walkę o jakość naszego wspólnego środowiska, w którym funkcjonujemy każdego dnia.

Mobilność.

W porównaniu do szczoteczek elektrycznych bambusowe odpowiedniki bez dwóch zdań są o wiele prostsze w przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni je przenieść. Bambusowa szczoteczka nie będzie wymagała prądu do działania, dlatego też sprawdzi się idealnie w trakcie podróży, gdy będziemy musieli umyć zęby po posiłku nieopodal samochodu lub punktu z jedzeniem. Ciesz się wygodnym artykułem, który nie zagraża środowisku, bez kłopotów z ładowaniem energii, bez kłopotów z poszukiwaniem podłączenia do prądu i swobodą przenoszenia szczoteczki tak daleko, jak tylko potrzebujesz. Wszystko to jest możliwe bez negatywnego wpływu na środowisko.

Ciekawostki na temat bambusowych szczoteczek bio.

  • Bambusowa szczoteczka może zostać poddana recyklingowi lub możemy ją wrzucić bezpośrednio do swojego własnego kompostownika, który trzymamy na działce lub za domem
  • Trzon szczoteczki z bambusa po wymianie na nową może zostać wykorzystany w ogrodzie. Z uwagi na swoje bakteriobójcze atuty wetknięty między rośliny będzie odstraszał insekty i bakteria
  • Bambusowe szczoteczki są pozbawione bisfenolu, nie posiadają toksyczny komponentów i są w całkowicie wegańskie

Sklep internetowy Bionaura.pl jest miejscem, dzięki któremu możesz zacząć dbać o środowisko.

Za pośrednictwem witryny Bionaura możesz wyposażyć się w swoją własną wykonaną z bambusa szczoteczkę do mycia zębów. Bionaura nie ogranicza się jednak zaledwie do szczoteczek. Sklep jest miejscem, które na miarę dzisiejszych możliwości stara się wspierać kultywowanie walki o zdrowe środowisko naturalne. Nasze produkty to naturalne i ekologiczne zamienniki dla kosmetyków, przyrządów do higieny jamy ustnej i innych artykułów użytku codziennego.

Kupisz u nas naturalne kosmetyki do ciała, które nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii, wykonane z drewna kubeczki łazienkowe, w których możesz trzymać szczoteczkę, pasty lub kremy. Absolutnym hitem naszej strony są bio kosmetyki do ciała, włosów, a nawet kosmetyki pochodzenia naturalnego, które zostały przystosowane do użytku dla dzieci.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl